Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի մոտ հակառակորդը ավիացիոն ուժեր է կուտակում 07/13/2016   11:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 13-ին՝ ժամը 08:26-ից սկսած, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ հակառակորդը շփման գծից 30 կմ խորության վրա, ուղղաթիռների և ինքնաթիռների կիրառմամբ, անց է կացնում ուսումնամարզական թռիչքներ: Ժամը 11:00-ի դրությամբ այդ ուսումնամարզական թռիչքներին ներգրավված է եղել 12 ինքնաթիռ և 41 ուղղաթիռ: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ուժերը ռադիոլոկացիոն, կրակային և դիտարկման համակարգերի միջոցով վերահսկում են ադրբեջանական զինուժի ուսումնամարտական թռիչքները և աչալուրջ հետևում դրանց գործողություններին:

Азербайджан проводит учебно-тренировочные полеты с применением более 50 единиц авиатехники вдоль границы с НКР 07/13/2016   12:26  |  Лента новостей
С раннего утра 13-го июля противник на глубине 30 км от линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил начал проводить  учебно-тренировочные полеты с применением вертолетов и самолетов, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
По состоянию на 11:00 к полетам были привлечены 12 самолетов и 41 вертолет.
“Силы ПВО Армии обороны НКР с помощью радиолокационных, огневых и наблюдательных средств контролируют учебно-тренировочные полеты азербайджанских ВВС и внимательно следят за их действиями", - отмечается в сообщении.