ՄԻԵԴ-ը 13 վճիռ է կայացրել Ադրբեջանի դեմ 06/16/2016   17:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանն այսօր 13 վճիռ է կայացրել Ադրբեջանի դեմ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Թուրան» լրատվական գործակալությունը, ադրբեջանցի փաստաբան Ասաբալի Մուստաֆաեւն այդ առնչությամբ facebook-ի իր էջում գրել է, որ 13 բողոքներից երկուսի գծով ինքը ՄԻԵԴ-ում հանդես է եկել որպես տուժող, երիտասարդական ակտիվիստ Ահադ Մամեդլիի իրավաբանակ ներկայացուցիչ:
Եվս 11 որոշում կապված են ազատ ընտրությունների իրավունքների խախտման մասին բողոքների հետ, որոնցում ՄԻԵԴ-ում ներկայացուցիչ է հանդես եկել իրավաբան Ինթիգամ Ալիեւը: Փոխհատուցումների չափերը յուրաքանչյուր գործով կազմել են 11-12 հազար եվրո:

ЕСПЧ вынес 13 решений против Азербайджана 06/16/2016 18:29 | Международные новости
Европейский суд по правам человека сегодня вынес 13 постановлений против Азербайджана. Как передает “Арменпресс” со ссылкой на агентство “Туран” , в этой связи азербайджанский адвокат Асабали Мустафаев на своей странице в соцсети Facebook написал, что в двух из 13 дел он выступал в качестве юридического представителя потерпевшего, молодого активиста Ахада Мамедли.
Еще 11 решений связаны с жалобами на нарушение права на свободные выборы, представителем в этих делах в ЕСПЧ выступал юрист Интигам Алиев. Размеры компенсаций по каждому из дел составили 11000-12000 евро.