Գետի վարարման պատճառով ՀԷԿ-ի ամբարտակի պատնեշը քանդվել է և քշել տարել նույն ՀԷԿ-ի բանվորին. հարուցվել է քրեական գործ 06/10/2016   13:14  |  Քրեական խրոնիկոն
2016թ. հունիսի 10-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, «Աղստև» գետը վարարելով քանդել է «Քարևարդ» ՍՊԸ-ի կողմից գետի վրա կառուցված ՀԷԿ-ի ամբարտակի պատնեշը և քշել տարել այդ պահին ամբարտակի պատնեշի վրա աշխատանքներ կատարող, նույն ՀԷԿ-ի բանվոր Վարուժան Ֆրունզեի Գաբրիելյանին։
Ձեռնարված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Վ.Գաբրիելյանի դիակը հայտնաբերվել է 2016թ.-ի հունիսի 10-ին՝ ժամը 10:00-ի սահմաններում, Տավուշի մարզի Ազատամուտ գյուղի հատվածում` Աղստև գետում:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, փաստի առթիվ ՀՀ ՔԿ Տավուշի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ Հունիսի 10-ին՝ ժամը 00.42-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Տավուշի մարզի Իջևան քաղաքի «Բետոնիտ» գործարանի մոտակայքում ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս պատը փլուզվել է, քաղաքացին ընկել է Աղստև գետը:
Ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս գետն ընկած ՍՊԸ-ի աշխատակցի դին հայտնաբերվել է (Լրացված)
Հունիսի 10-ին՝ Ժամը 10.15-ին, փրկարարները գետից (դեպքի վայրից մոտ 2 կմ հեռավորությունից) դուրս են բերել Վ. Գ.-ի դին:

Уголовное дело заведено по факту инцидента с работником ГЭС, упавшего в реку Агстев в Армении 06/10/2016   13:39  |  Криминальная хроника
Разлившаяся река Агстев обрушила ограждение плотины ГЭС, сооруженное ООО “Каревард” на реке, и унесла работника ГЭС Варужана Габриеляна, который в этот момент проводил там работы.
Инцидент произошел 10-го июня 2016 года примерно в 00:10
В результате предпринятых поисковых работ тело В. Габриеляна было обнаружено 10-го 2016 года около 10:00 в реке Агстев у села Азатамут Тавушской области.
Как сообщает Следственный комитет Армении, по данному факту следственным управлением СК по Тавушской области возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 279(Выпуск или продажа товаров, выполнение работ или оказание услуг, не отвечающих требованиям безопасности, повлекшие по неосторожности смерть человека) УК РА.
Произведен осмотр места происшествия, назначена судмедэкспертиза тела погибшего. Предварительное следствие продолжается.