Երկու անձի դանակահարություն Լոռիում 06/09/2016   10:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` Լոռու մարզի երկու բնակչի դանակահարության դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ 2016 թվականի հունիսի 08-ին` ժամը 20.45-ին, «Վանաձորի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից  հաղորդում է ստացվել, որ «որովայնի ծակած-կտրած թափանցող վերքեր» ախտորոշմամբ բուժօգնության են դիմել Լոռու մարզի Թումանյան համայնքի  բնակիչ, 1997թ.  ծնված Արշակ Պողոսյանը և Վանաձոր քաղաքի բնակիչ, 1994 թ. ծնված Մերուժան  Եղինյանը:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Արշակ Պողոսյանը և Մերուժան Եղինյանը ճանաչվել են տուժող, սակայն չեն հարցաքննվել` քննչական գործողությանը մասնակցել ի վիճակի չլինելու պատճառով:
Առգրավվել են տուժողների հագուստները, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, կազմվել քննչական պլան, հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին, հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ կատարվում են լայնածավալ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ:
Արդյունքների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ:
19:05 23/01/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՄերկապարուհու հետ վիճաբանությունը երկու լոռեցու դանակահարության պատճառ է դարձել

Двое жителей Лорийской области госпитализированы с ножевыми ранениями в больницу 06/09/2016   11:14  |  Криминальная хроника
Следственным управлением СК Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту нанесения ножевых ранений двум жителям области, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно сообщению, 8-го июня в 20:45 из медцентра Ванадзора поступил сигнал о том, что в клинику с диагнозом "проникающие колото-резаные раны в области брюшной полости" за медпомощью обратились житель общины Туманян - Аршак Погосян 1997 года рождения и житель города Ванадзор Меружан Егинян 1994 года рождения.
По данному факту заведено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 112 (Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное в отношении двух или более лиц) Уголовного кодекса Армении.
Аршак Погосян и Меружан Егинян признаны потерпевшими, однако не были допрошены, поскольку не в состоянии были участвовать в следственном действии.
Одежда пострадавших изъята, произведен осмотр места происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза, составлен следственный план, органу дознания дано поручение, для раскрытия преступления предпринимаются широкомасштабные следственные и иные процессуальные меры.