Նախօրեին Էջմիածնում սպանության դեպքով մեկ անձ ձերբակալվել է    06/06/2016   11:13  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` Էջմիածին քաղաքի բնակիչ Համլետ Պատուրյանի սպանության դեպքի առթիվ:
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ նախնական տվյալներով` 2016 թվականի հունիսի 05-ին՝ ժամը 00:10-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը,  Էջմիածին քաղաքի  Շահումյան 75 հասցեում գտնվող ըմբշամարտի դպրոցի տարածքում,  կյանքից զրկելու դիտավորությամբ, կրակոցներ է արձակել Հ.Պատուրյանի ուղղությամբ` պատճառելով կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքներ և դիմել փախուստի:
Էջմիածնում սպանվել է 42 -ամյա գործարար
Հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական  օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով  և ՀՀ քրեական  օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին  մասով, մշակվել է քննչական պլան և ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումներ` առաջ քաշված վարկածներն ստուգելու ուղղությամբ: Մեկ անձ ձերբակալվել է:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ գործարար, 42-ամյա Համլետ Պատուրյանն սպանվել է իր տան մոտ՝ հունիսի 5-ին:

Один человек задержан по подозрению в убийстве предпринимателя в городе Эчмиадзин 06/06/2016   11:37  |  Криминальная хроника
Вагаршапатским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Армавирской области возбуждено уголовное дело по факту убийства жителя города Эчмиадзин Гамлета Патуряна.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по предварительным данным, 5 июня 2016 года около 00:10 предполагаемый преступник с целью умышленного убийства произвел выстрелы в Г. Патуряна, нанеся ему несовместимые с жизнью ранения, и скрылся с места происшествия. Инцидент произошел на территории Школы борьбы, расположенной на улице Шаумяна 75  в городе Эчмиадзин.
“Возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА. Разработан следственный план и предпринимаются необходимые следственные и оперативно-розыскные мероприятия для проверки выдвинутых версий. Один человек задержан”, - отмечается в сообщении.
Ранее сообщалось, что 42-летний предприниматель Гамлет Патурян был убит накануне, 5 июня, близ своего дома.