Ուղերձ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ 06/01/2016   10:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Երեխաները մեր հարստությունն են, մեր ուրախությունն ու մեր ապագան: Նրանց աշխարհ գալու պահից ամբողջովին փոխվում է մեր կյանքը, ստանում նոր իմաստ ու խորհուրդ: Եվ այդ պահից էլ մենք պատասխանատու ենք նրանց առողջության, կրթության ու դաստիարակության համար:
Արցախի իշխանություններն անում են հնարավորը, որպեսզի մեր երեխաները ապրեն խաղաղ, ապահով ու բարեկեցիկ երկրում, լինեն առողջ, երջանիկ, ուրախ ու անհոգ: Այդ նպատակին են ուղղված այն բազմապիսի ծրագրերը, որ իրականացվում են ամեն տարի մեր հանրապետությունում:
Ցավոք, ապրիլյան քառօրյա պատերազմն իր անջնջելի հետքը թողեց նաեւ Արցախի փոքրիկ բնակիչների հիշողության մեջ: Յուրաքանչյուրիս պարտքն է անել մեզնից կախված ամեն ինչ, որպեսզի մեր երեխաների շուրթերին լինեն միայն ծիծաղ ու ժպիտ, երգ ու խնդություն, նրանց կյանքը լցված լինի ամենավառ գույներով ու երանգներով:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում կապույտ ու անամպ երկինք, կանաչ ու հարթ ճանապարհ եւ մեծագույն հաջողություններ ձեր ամբողջ կյանքի ընթացքում:

Президент НКР: Долг каждого из нас сделать все от нас зависящее, чтобы на устах наших детей были только улыбка и смех 06/01/2016   10:58  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян  1 июня направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты детей.
“Дети - наше богатство, наша радость и наше будущее. С момента их появления на свет полностью меняется наша жизнь. Она получает новый смысл. И с этого момента мы ответственны за их здоровье, образование и воспитание”, - приводит текст послания пресс-служба президента НКР.
Бако Саакян отметил, что власти Арцаха делают все возможное, чтобы дети жили в мирной, обеспеченной и процветающей стране, были здоровы, счастливы, радостны и беспечны. Этой цели служат многочисленные программы, которые осуществляются в нашей республике каждый год.
“К сожалению, четырехдневная апрельская война оставила свой неизгладимый след и в памяти маленьких жителей Арцаха. Долг каждого из нас сделать все от нас зависящее, чтобы на устах наших детей были только улыбка и смех, песня и радость, а их жизнь была наполнена самими яркими красками и оттенками”, - отмечается в послании.
Президент НКР пожелал детям голубого и безоблачного неба, зеленой и ровной дороги и больших успехов на всем протяжении вашей жизни.