Գյումրիում մահվան ելքով ավտովթարի դեպքով քրեական գործ է հարուցվել 05/23/2016   14:52  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարդու մահվան պատճառ հանդիսացած  ավտովթարի դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության հաղորդմամբ՝ նախնական տվյալներով՝ 2016 թվականի մայիսի 23-ին՝ ժամը 01:00-ի սահմաններում, Գյումրի քաղաքի բնակիչ Ա.Դարբինյանի վարած  «Ֆորդ Տրանզիտ» մակնիշի  միկրոավտոբուսը  Գյումրի քաղաքի թիվ 9ա շենքի դիմացի հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել մեղատյա էլեկտրասյանը։ Վթարի հետևանքով  ստացած մարմնական վնասվածքներից ուղևորներից մեկը՝ Տիգրան Խաչատրյանը, տեղում մահացել է, իսկ  վարորդը և ևս  7 ուղևոր վնասվածքներով տեղափոխվել բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ  մասով: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ վթարի պատճառները պարզելու համար, նշանակվել են փորձաքննություններ։

Уголовное дело заведено по факту смертельного ДТП с участием микроавтобуса в Гюмри 05/23/2016   16:09  |  Чрезвычайное просшествие
Следственным управлением СК Армении по Ширакской области возбуждено уголовное дело по факту ДТП, ставшего причиной смерти человека.
Авария произошла напротив здания 9а в городе Гюмри.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по предварительным данным, 23-го мая с.г.около 01:00 управляемый жителем города Гюмри А. Дарбиняном микроавтобус марки “Форд Транзит” съехал с проезжей части дороги и врезался в металлический столб. От полученных в результате аварии травм один из пассажиров – Тигран Хачатрян – погиб на месте, а водитель и еще семеро пассажиров с телесными повреждениями были доставлены в медцентр.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются следственные действия, направленные на установление причин ДТП, назначены экспертизы.