Նախագահը հարգանքի և երախտագիտության տուրք է մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած զինվորների հիշատակին (Լուսանկարներ) 05/09/2016   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ այցելել է մայրաքաղաքի «Հաղթանակ» զբոսայգի և պատերազմի վետերանների, ՀՀ ԶՈւ բարձրաստիճան սպայակազմի, պետական բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց,  ազատամարտիկների հասարակական կազմակերպությունների, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ ծաղկեպսակ է դրել Անհայտ զինվորի հուշահամալիրին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի և Շուշիի ազատագրման տարեդարձների կապակցությամբ Հանրապետության Նախագահը հարգանքի ու երախտագիտության տուրք է մատուցել հայրենիքի պաշտպանության և խաղաղության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին:
երժ Սարգսյանը միջոցառման մասնակիցների հետ դիտել է ՀՀ զինված ուժերի, ՌԴ սահմանպահ ծառայության, պատվո պահակախմբի ստորաբաժանումների, Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտի կուրսանտների և Մ. Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաների հանդիսավոր քայլերթը:
Հանրապետության Նախագահն այնուհետև այցելել է զբոսայգում Հաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ ավանդաբար կազմակերպվող դաշտային խոհանոց և շնորհավորել զինվորական վրանային ճաշի սեղանի շուրջ հավաքված վետերաններին, ճաշել ու զրուցել նրանց հետ` վետերաններին հետաքրքրող հարցերի շուրջ:
12:16 09/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր ժողովրդի խաղաղ գոյության հանդեպ ցանկացած ոտնձգություն պարտության է դատապարտված
11:06 09/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Վարչապետ. Այսօր էլ հայ զինվորը վստահորեն և ամուր կանգնած է սահմանների առաջնագծում
20:14 27/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄայիսի 9-ին Երևանում նախատեսված են տոնական միջոցառումներ. տեղի կունենա զինվորական շքերթ և համերգ
17:01 09/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքապետը ծաղիկներ է խոնարհել Արցախյան ազատամարտի և Հայրենական մեծ պատերազմի զոհերի հիշատակին

Президент Армении возложил венок к могиле Неизвестного солдата в Парке Победы в Ереване 05/09/2016   13:26  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян с Католикосом Всех Армян Гарегином II 9 мая посетил Парк Победы в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Сержа Саргсяна в сопровождении  ветеранов войны, высшего офицерского состава ВС Армении, высокопоставленных лиц государства, аккредитованных в Армении дипломатов возложил венок к могиле Неизвестного солдата.
По случаю победы в Великой Отечественной войне и годовщины освобождения Шуши президент воздал дань уважения памяти героев, отдавших свои жизни за защиту  родины и мир.
Серж Саргсян вместе с участниками мероприятия посмотрел торжественный парад с участием подразделений ВС Армении, Пограничной службы РФ, Почетного караула, курсантов Военного института им. Вазгена Саркисяна и воспитанников Военно-спортивного лицея им. Монте Мелконяна.
Затем глава государства побывал на традиционно организуемой в Парке Победы по случаю Праздника Победы и Мира полевой кухне и поздравил собравшихся за столом ветеранов, пообедал и подискутировал с ними вокруг интересующих их вопросов.