«Էլցանցեր»-ը կվճարի ապրիլին զոհվածների 98 ընտանիքների էլեկտրաէներգիայի դիմաց առաջիկա ﬔկ տարվա համար 05/03/2016   17:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության սեփականատիրոջ նախաձեռնությամբ 500 հազարական ՀՀ դրամ կհատկացվի 2016թ. ապրիլին Արցախի սահմանների պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների, ինչպես նաև ոչ մարտական զոհերի և զոհված քաղաքացիական անձանց 98 ընտանիքներին:
Ինչպես «Արﬔնպրես»-ին տեղեկացրին «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր»-ից, ընկերությունը կմարի նրանց էլեկտրականէներգիայի օգտագործման դիմաց ունեցած պարտքը, ինչպես նաև ﬔկ տարվա ընթացքում կվճարի էլեկտրաէներգիայի դիմաց։
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը նաև ﬕացել է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի աշխատակիցների կողﬕց ձեռնարկած «Խաղաղություն Արցախին» բարեգործական ակցիային, որի նպատակն է ֆինանսական և հումանիտար օգնություն տրամադրել Արցախի Հանրապետության բնակիչներին:

“Элсети Армении” окажут помощь семьям погибших в результате апрельской агрессии Азербайджана против НКР 05/03/2016   18:10  |  Лента новостей
Семьям военнослужащих, погибших в боевых действиях в зоне карабахского конфликта, будет выделено по 500 тысяч драмов. С такой инициативой выступил владелец компании “Электрические сети Армении”.
По 500 тысяч драмов получат также семьи погибших в небоевых условиях и жертв среди гражданского населения. Итого, 98 семей.
Как сообщили “Арменпресс” в пресс-службе ЗАО “Электрические сети Армении”, компания погасит их задолженность за потребленную электроэнергию, а также в течение одного года будет покрывать расходы на электроэнергию. ЗАО “Электрические сети Армении” присоединилось также к благотворительной инициативе ГК “Ташир” “Мир Арцаху”, целью которой является оказание финансовой и гуманитарной помощи жителям Нагорно-Карабахской Республики.