Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին 04/25/2016   13:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 25-ին ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի անդամ, Եվրոպական խորհրդարանում Արցախի հետ բարեկամության խմբի ղեկավար Ֆրանկ Էնգելին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Քննարկվել են Եվրոպա-Արցախ հարաբերություններին եւ տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել Ֆրանկ Էնգելին սկզբունքային աշխատանքի եւ անկեղծ բարեկամության համար՝ նշելով, որ հենց այս գաղափարներն են ընկած Եվրոպա-Արցախ հարաբերությունների հիմքում:
12:23 25/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊԲ հրամանատարը հարցազրույց է տվել «Washington Post»-ին
13:04 22/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ"Euro Ombudsman” պարբերականի միջազգային անդրադարձը ԼՂՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի միջանկյալ զեկույցին

Президент НКР обсудил с членом Европарламента агрессию Азербайджана против Карабаха 04/25/2016 13:28 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 25 апреля принял члена Европейского парламента, руководителя группы дружбы с Арцахом в Европарламенте Франка Энгеля.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, был обсужден ряд вопросов, касающихся отношений между Арцахом и Европой и региональных процессов.
Особое внимание было уделено предпринятым Азербайджаном с 2 по 5 апреля широкомасштабным военным действиям и их последствиям.
Президент Саакян выразил благодарность Франку Энгелю за принципиальную работу и искреннюю дружбу, отметив, что именно эти идеи заложены в основу отношений между Европой и Арцахом.