Որևէ ԶԼՄ ներկայացուցիչ վարչական ձերբակալման կամ բերման չի ենթարկվել 04/23/2016   14:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 22-ին Բաղրամյան պողոտայի սկզբնամասում տեղի ունեցած ակցիայի ժամանակ ԶԼՄ ներկայացուցիչների հետ կապված միջադեպի վերաբերյալ տեղեկատվություն է տարածվել, թե նրանք բերման են ենթարկվել:
Հայտնում ենք, որ երեկ որևէ ԶԼՄ ներկայացուցիչ վարչական ձերբակալման կամ բերման չի ենթարկվել, այլ տեղաշարժը հավաքի վայրում կարճատև սահմանափակվել է, և րոպեներ անց նրանք ոստիկանության վերակարգից դուրս են թողնվել:
Միջադեպի կապակցությամբ, ոստիկանության պետի հանձնարարությամբ, ներքին անվտանգության վարչությունում կատարվում է ծառայողական քննություն:
Բացի այդ, ոստիկանության պետը հանձնարարել է առաջիկայում կազմակերպել հանդիպում զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչների հետ՝ նման իրավիճակները բացառելու մեխանիզմներ քննարկելու համար:

Никто из представителей СМИ не был задержан в ходе акции протеста на ереванском проспекте Баграмяна – Полиция 04/23/2016 14:46 | Лента новостей
Никто из представителей СМИ не был подвергнут административному задержанию или приводу во время акции протеста на проспекте Баграмяна в Ереване, говорится в заявлении Полиции Армении.
22 апреля появилась информация о приводе представителей СМИ во время акции на проспекте Баграмяна.
"Сообщаем, что на месте проведения акции были введены временные ограничения на передвижение, и спустя несколько минут журналисты были отпущены нарядом полиции", - говорится в заявлении.
Отмечается, что в связи с инцидентом по поручению начальника Полиции в управлении внутренней безопасности проводится служебное расследование.
Кроме того, начальник Полиции поручил также организовать в ближайшее время встречу с представителями СМИ для обсуждения механизмов исключения подобных инцидентов.