ՀՀ երկրորդ նախագահի առանձնատան մոտ տեղի ունեցած միջադեպի գործով ձերբակալություն եւ խուզարկություններ 04/19/2016   09:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատան բակի մուտքի ուղղությամբ ուսումնական նռնակ նետելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով ապրիլի 18-ին ձերբակալվել է Երևանի բնակիչ, 32-ամյա Հովհաննես Մուրադյանը, հայտնաբերվել ավտոմեքենան:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016 թվականի ապրիլի 15-ին՝ ժամը 18:25-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձն ավտոմեքենայով մոտեցել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Սեդրակի Քոչարյանի առանձնատան բակի գլխավոր մուտքին և ուսումնական նռնակ նետել պահակակետի ուղղությամբ։
Քրեական գործով Ազգային անվտանգության ծառայության և ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների համատեղ իրականացրած միջոցառումների արդյունքում ապրիլի 18-ին բերման է ենթարկվել, ապա` ձերբակալվել 1984թ. ծնված Հ.Մուրադյանը: Վերջինս հարցաքննվել է և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ:
Հայտնաբերվել է այն ավտոմեքենան, որը կասկածյալը վարելիս է եղել նշված արարքը կատարելիս:
Օրենքով սահմանված կարգով կատարվել են խուզարկություններ:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ:
20:57 18/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանի առանձնատան վրա օրերս ուսումնական նռնակ նետողը 32-ամյա երիտասարդ տղամարդ է. նա ձերբակալված է
14:13 16/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ քննչական կոմիտեն՝ ՀՀ երկրորդ նախագահի առանձնատան մուտքի ուղղությամբ նետված ուսումնական նռնակի մասին
12:40 16/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՌոբերտ Քոչարյանի առանձնատան ուղղությամբ նռնակը նետվել է ավտոմեքենայի միջից.պարզվել է ավտոմեքենայի մակնիշը
16:19 18/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյան. Ղարաբաղյան կարգավորման բանալին Մոսկվայում ու Վաշինգտոնում չէ

Найден автомобиль, из которого бросили гранату в сторону особняка экс-президента Армении - СК 04/19/2016   10:12  |  Актуальная тема
По расследуемому Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА уголовному делу по факту инцидента с учебной гранатой, брошенной в сторону входа во двор особняка второго президента РА Роберта Кочаряна, 18 апреля был задержан 32-летний житель Еревана Ованнес Мурадян, обнаружен автомобиль.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 15 апреля 2016 года примерно в 18:25 предполагаемый преступник подъехал на автомобиле к главному входу, ведущему во двор особняка второго президента РА Роберта Седраковича Кочаряна, и бросил учебную гранату в сторону пункта охраны.
В результате проведенных соответствующими подразделениями Полиции и Службы национальной безопасности Армении совместных мероприятий 18 апреля приводу был подвергнут, а затем задержан О. Мурадян 1984 года рождения. Последний был допрошен и дал показания относительно случившегося.
Обнаружен автомобиль, которым управлял подозреваемый при совершении деяния.
В установленном законом порядке проведены обыски. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначены экспертизы.