Ըստ նախնական արդյունքների՝ Հրազդանում, Թալինում, Սպիտակում և Բյուրեղավանում հաղթել են գործող քաղաքապետերը 04/18/2016   09:48  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ըստ նախնական արդյունքների՝ ապրիլի 17-ին Հրազդանի, Թալինի, Սպիտակի և Բյուրեղավանի քաղաքապետերի  ընտրություններում հաղթել են գործող քաղաքապետերը:
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պաշտոնական կայքէջում հրապարակված նախնական արդյունքների համաձայն՝ Հրազդանի գործող քաղաքապետ,  ՀՀԿ անդամ Արամ Դանիելյանի օգտին քվեարկել է 12 510, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ, 1996-1999թ.թ-ին Հրազդանի քաղաքապետ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի օգտին՝ 10 267, «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության անդամ, ԱԺ փորձագետ Արթուր Միսակյանի օգտին՝ 1 237 ընտրող: Բոլոր 3-ն էլ առաջադրվել են համապատասխան կուսակցությունների կողմից: Հրազդանի 44 338 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 24 861-ը: 813 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
Թալինի քաղաքապետի պաշտոնի համար ևս պայքարում էին 3 թեկնածուներ: Գործող քաղաքապետ, ՀՀԿ անդամ Սարգիս Արամյանի օգտին քվեարկել է 1 993, ՀՅԴ անդամ Տիգրան Հարությունյանի օգտին՝ 1 036, «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության անդամ Գուրգեն Գրիգորյանի օգտին 168 ընտրող: Բոլոր 3-ն էլ առաջադրված են համապատասխան կուսակցությունների կողմից: Թալինի 5 296 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 3 305-ը: 70 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
Սպիտակի գործող քաղաքապետ Գագիկ Սահակյանն ստացել է 4 463 քվե, իսկ նրա մրցակիցը՝ Լոռու փոխմարզպետ Վանիկ Ասատրյանը՝ 2 933: Երկուսն էլ ինքնաառաջադրված են և ՀՀԿ անդամներ: Սպիտակի 13 278 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 7 661-ը: 260 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
Բյուրեղավանի գործող քաղաքապետ Հակոբ Բալասյանն ստացել է 2 502 քվե, իսկ նրա մրցակիցը՝ ոչ մի տեղ չաշխատող Էդիկ Պողոսյանը՝ 601: Երկուսն էլ ինքնաառաջադրված անկուսակցականներ են: Բյուրեղավանի 7 973 ընտրողներից քվեարկությանը մասնակցել են 3 258-ը: 155 քվեաթերթիկ անվավեր է ճանաչվել:
23:28 17/04/2016  |  Ընտրական իրավունքՀրազդանում քաղաքապետի ընտրություններում Արամ Դանիելյանի օգտին քվեարկել է 10.820 ընտրող
23:14 17/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Հրազդանում ընտրակաշառքի բաժանման պահ արձանագրող գեթ մեկ իրեղեն ապացույց չկա». Արմեն Աշոտյան. Aravot
14:38 16/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ընտրակաշառք» բաժանելու վերաբերյալ ԶԼՄ հրապարակումները ուղարկվել են ՀՔԾ՝ նյութեր նախապատրաստելու համար
18:19 13/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՔննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել Ալեն Սիմոնյանի հաղորդման հիման վրա
09:02 13/04/2016  |  ՄամուլԹալինի գործող քաղաքապետը մեծ հույսեր է կապում նախկին մարզպետի հետ. «Հրապարակ»
09:27 06/04/2016  |  ՄամուլՀՀ իշխանությունները պարտավոր են ՏԻՄ ընտրությունները կասեցնել. «Ժողովուրդ»
09:06 02/04/2016  |  ՄամուլԹալինի ՀՀԿ-ականները միահամուռ չեն պաշտպանում իրենց թեկնածուին. «Հրապարակ»
09:02 02/04/2016  |  ՄամուլՍասուն Միքայելյանի ծրագրում խոստումների պակաս չկա. «Հայոց Աշխարհ»
09:35 01/04/2016  |  ՄամուլՏիգրան Մուկուչյանը «ալիբիներ» է հորինել Կոտայքի մարզպետի և ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահի համար. «Ժողովուրդ»

На выборах мэров четырех армянских городов побеждают действующие градоначальники 04/18/2016   10:39  |  Актуальная тема
По предварительным результатам голосования на прошедших в воскресенье, 17 апреля, выборах мэров армянских городов Раздан, Талин, Спитак и Бюрегаван, побеждают действующие градоначальники.
Согласно предварительным результатам, опубликованным на сайте Центральной избирательной комиссии, за действующего мэра Раздана, члена  правящей Республиканской партии Армении Арама Даниеляна проголосовали - 12 510 избирателей, за экс-депутата НС Армении Сасуна Микаэляна  - 10 267, члена партии “Армянское возрождение” Артура Мисакяна  - 1237 человек. Из 44 338 избирателей в выборах приняли участие 24 861 человек. 813 бюллетеней были признаны недействительными.
За пост градоначальника Талина боролись трое кандидатов. Действующий мэр, член РПА Саркис Арамян заручился поддержкой 1993 избирателей, член АРФ “Дашнакцутюн” Тигран Арутюнян - 1 036, а член партии “Армянское возрождение” Гурген Григорян  - 168 человек. Из 5 296 потенциальных избирателей в голосовании приняли участие 3 305 человек. 70 бюллетеней были признаны недействительными.
Действующий мэр Спитака Гагик Саакян набрал 4 463 голосов, а его соперник – вице-губернатор Лорийской области Ваник Асатрян - 2 933. Из 13 278 потенциальных избирателей в голосовании приняли участие 7 661 человек.260 бюллетеней были признаны недействительными.
Действующий градоначальник Бюрегавана Акоп Баласян получил 2 502 голосов, а его соперник – безработный Эдик Погосян – 601. Из 7 973 потенциальных избирателей в голосовании приняли участие 3 258 человек. 155 бюллетеней были признаны недействительными.