Հակառակորդը կրկին խախտել է ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածությունը. ՊԲ զինծառայող է վիրավորվել 04/16/2016   09:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 15-ի լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
Ինչպես հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հակառակորդն առաջնագծի ողջ երկայնքով ավելի քան 70 անգամ խախտել է  կրակի դադարեցման շուրջ ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածությունը` հիմնականում կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:
Կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածության խախտման արդյունքում` շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ժամը 02:15-ի սահմաններում տեղի է ունեցել միջադեպ, որի հետևանքով հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից ձախ բազկի շրջանում հրազենային գնդակային միջանցիկ վիրավորում է ստացել զինծառայող Գագիկ Վյաչեսլավի Խուրշուդյանը:
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ գործողություններին ի պատասխան` ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են կանխարգելիչ քայլերի և ճնշել հակառակորդի ակտիվությունը:
Ղարաբաղյան ուժերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը և ապահովել սահմանային բնագծի հուսալի պաշտպանությունը:

Военнослужащий Армии обороны НКР ранен в результате обстрела с азербайджанской стороны 04/16/2016   09:59  |  Лента новостей
Военнослужащий Армии обороны Карабаха ранен в результате обстрела с азербайджанской стороны, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Инцидент произошел около 02:15 часов на северном направлении линии соприкосновения (Талыш).
Военнослужащий Гагик Вячеславович Хуршудян получил ранение в левую руку.
В сообщении также отмечается, что минувшей ночью оперативная ситуация на линии соприкосновения ВС Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана не претерпела изменений. Противник нарушил устные договоренности о прекращении огня по всему периметру передовой линии более 70 раз с применением в основном стрелкового оружия различных калибров.
“В ответ на агрессивные действия азербайджанских ВС передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к превентивным мерам и подавили активность противника. Карабахские силы продолжают выполнять поставленную перед ними боевую задачу и обеспечивать надежную защиту пограничных рубежей”, - говорится в сообщении.
11:18 15/04/2016  |  Актуальная темаМинобороны Армении сообщило о 14 случаях нарушения Азербайджаном перемирия