Զինված խմբի գործով պաշտպանները միջնորդում են երկու կին մեղադրյալներին գրավի դիմաց ազատ արձակել 03/31/2016   10:36  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանն այսօր կքննի Մարաշում ձերբակալված զինված խմբի գործով պաշտպանական կողմի՝ փաստաբաններ Ինեսսա Պետրոսյանի ու Գիվի Հովհաննիսյանի, միջնորդությունները գործով երկու կին մեղադրյալներ, քույրեր Մարինե Կաթանյանի և Ասյա Մկրտչյանի կալանավորումը գրավով փոխարինելու մասին: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի լրագրողին հայտնեց փաստաբան Ի.Պետրոսյանը:
Կանայք ձերբակալվել են անցյալ տարվա նոյեմբերի 25-ին և դեռևս շարունակում են գտնվել կալանքի տակ:
Մեղադրյալներից ութը նախաքննական մարմնի նախաձեռնությամբ արդեն իսկ ստորագրությամբ ազատ են արձակվել, և նրանք, Ի.Պետրոսյանի տեղեկություններով, չեն խոչընդոտել ու չեն թաքնվել քննությունից, ուստի՝ պաշտպանական կողմը հույս ունի, որ այս կանանց դեպքում էլ նախաքննական մարմինը նույնպիսի վերաբերմունք կդրսևորի:
15:47 30/03/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՎնասազերծված զինված հանցավոր խումբը գործելու էր 2015թ. նոյեմբեր ամսին՝ Ազգային ժողովի հաջորդ նստաշրջանի օրերի ընթացքում

Защита двоих фигуранток дела норкской группировки ходатайствует об освобождении своих подзащитных под залог 03/31/2016   12:05  |  Актуальная тема
Суд ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш сегодня рассмотрит ходатайство защиты двоих фигуранток дела вооруженной группировки об изменении меры пресечения. Об корреспонденту “ФактИнфо” сообщила адвокат Инесса Петросян.
Адвокаты Инесса Петросян и Гиви Ованнисян ходатайствуют о замене их подзащитным, сестрам Марине Катанян и Асе Мкртчян, меры пресечения с заключения под стражу на залог.
Женщины были задержаны 25-го ноября прошлого года, а затем взяты под стражу.
Семеро из обвиняемых по инициативе органа предварительного следствия уже отпущены под подписку о невыезде. Они, по сведениям И. Петросян, не препятствовали следствию и не избегали его, поэтому защита надеется, что и к этим женщинам орган предварительного следствия проявит аналогичное отношение.