«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի պետը առաջիկայում հնարավոր է պաշտոնանկ արվի. «Հրապարակ» 03/04/2016   09:02  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում ծավալված վերջին իրադարձությունները, մասնավորապես՝ ակտիվիստ Վարդգես Գասպարիի այնտեղ հայտնվելն ու բերդի իրականությունը ներկայացնելը, վատ է անդրադառնալու ՔԿՀ պետի՝ Ռուբեն Ստեփանյանի վրա, որն Աժ պատգամավոր, գեներալ Սեյրան Սարոյանի հետ բարեկամական կապ ունի։
«Ասում են՝ այս անգամ «գեներալ» թիկունքը չի օգնի։ Նրան առաջիկայում հնարավոր է պաշտոնանկ անեն։ Որպես պոտենցիալ փոխարինող՝ շրջանառվում է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ, «Աբովյան» ՔԿՀ նախկին պետ Արսեն Աֆրիկյանի անունը, որը նաեւ Տարոն Մարգարյանի ազգականն Է։
Նա նախկինում «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի պետ Էլ Է եղել և պաշտոնից ազատվելու դիմում Է գրել՝ ցմահ ազատազրկման դատապարտվածներ Սողոմոն Քոչարյանի և Մհեր Ենոքյանի փախուստից հետո»,- գրում է թերթը։

"Грапарак": Начальник нубарашенской тюрьмы вскоре может лишиться должности 03/04/2016   11:35  |  Пресса
Начальник ереванскго уголовно-исполнительного учреждения “Нубарашен” Рубен Степанян вскоре может быть отстранен от должности, пишет газета "Грапарак".
Как отмечает издание, развернувшиеся недавно в "Нубарашене" события, в частности появление там гражданского активиста Вардгеса Гаспари и его заявления о тюремных реалиях плохо скажутся на начальнике УИУ Рубене Степаняне, который состоит в близких отношениях с депутатом парламента Армении, генералом Сейраном Сарояном.
“Поговаривают, что на сей раз даже поддержка генерала не поможет. В ближайшее время его могут лишить должности", - говорится в материале издания.
Как отмечается в публикации, среди имен потенциальных приемников Степаняна называют бывшего начальника УИУ “Больница для осужденных” и УИУ "Абовян" Арсена Африкяна, который приходится родственником мэру Еревана Тарону Маргаряну.