Նախաքննությունը կպարզի դատապարտյալի ինքնասպանության պատճառը 03/03/2016   12:55  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ դատապարտյալի ինքնասպանության դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Մարտի 1-ին ահազանգ է ստացվել, որ նույն օրը՝ ժամը 15:20-ից մինչև ժամը 15:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿ հիմնարկի դատապարտյալ Մ.Սարգսյանն ինքնասպանություն է գործել:
Նախնական տվյալներով՝ դեպքը տեղի է ունեցել խցի սանհանգույցում, որտեղ դատապարտյալն ինքնասպան է եղել` երկաթե ամրանից սպորտային հագուստի գոտիով կախվելու միջոցով:
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առերևույթ առկա են ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներ՝ հարուցվել է քրեական գործ:
Կատարվում է նախաքննություն: Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են  փորձաքննություններ։

СК Армении выясняет причины самоубийства заключенного в одной из ереванских тюрем 03/03/2016   13:08  |  Криминальная хроника
Следствие выясняет причины самоубийства осужденного в нубарашенской тюрьме в  Ереване.По факту смерти заключенного возбуждено уголовное дело частью 1 статьи 110(Доведение до самоубийства) Уголовного кодекса РА.
Дело находится в ведении следственного отдела по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 1 марта поступило сообщение о том, что содержащийся в уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен” осужденный М. Саркисян совершил самоубийство.
По предварительным данным, инцидент произошел в тот же день в промежутке времени между 15:20 и 15:30 в санузле в камере, где осужденный покончил с собой, повесившись на спортивном ремне, привязанном к железной арматуре.
“Ведется предварительное расследование. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы”, - отмечается в сообщении.