ՕԵԿ խմբակցությունը կլուծարվի 02/26/2016   12:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ ՕԵԿ խմբակցությունը լուծարման դիմում է ներկայացրել ԱԺ-ի ղեկավարությանը: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում ճեպազրույցների ժամանակ լրագրողներին հայտնեցին ՕԵԿ խմբակցության անդամները:
«Խմբակցության լուծարման հետ կապված հարցերը կարգավորված են, սակայն անվանափոխությունը տեխնիկական խնդիր է, որը շուտով կկարգավորվի. իրավական առումով այս գործընթացը շուտով կավարտվի: Մենք հիմա ՀՎՄԿ պատգամավորներ ենք»,- հայտարարեց Հովհաննես Մարգարյանը:
Բանն այն է, որ ՕԵԿ խմբակցության անդամներն արդեն ոչ թե այդ, այլ «Հայկական վերածնունդ միավորում» կուսակցության անդամներ են, մինչդեռ ԱԺ-ում հանդես են գալիս որպես ՕԵԿ խմբակցություն:
Անդրադառնալով նոր կուսակցության շուրջ պտտվող լուրերին, թե դրա հետևում կանգնած է ՌԴ Հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը, նախկին ՕԵԿ-ականները կտրականապես հերքեցին դրանք:
Իսկ ինչ վերաբերում է նոր կուսակցության ապագա ծրագրերին, մասնավորապես՝ ՀՀԿ-ի հետ համագործակցության հավանականությանը, Հովհաննես Մարգարյանը պատասխանեց, որ դա «հեքիաթ է, իրականության հետ կապ չունի», և որ իրենք պայքարում են հաղթանակի համար:
09:34 26/01/2016  |  ՄամուլՕԵԿ-ը կլուծարվի. «Հրապարակ»
09:23 27/10/2015  |  ՄամուլՕԵԿ-ի մուրաբաներին փոխարինելու են եկել օճառն ու զուգարանի թուղթը. «Ժողովուրդ»
08:53 04/08/2015  |  Մամուլ«Օրինաց երկիր» կուսակցությունում սկսել են հրաժարվել իրենց կուսակցության անունից. «Հրապարակ»
09:12 05/09/2014  |  ՄամուլՕԵԿ-ն իր շարքերում օտարերկրացի քաղաքացիների է գրանցու՞մ. «Չորրորդ Իշխանություն»

Парламентская фракция “Оринар еркир” будет расформирована 02/26/2016   13:54  |  Лента новостей
Парламентская фракция “Оринар еркир”(“Страна законности”) представила руководству Национального Собрания заявление о расформировании политсилы.
“Вопросы, связанные с расформированием фракции урегулированы, скоро будет решен также вопрос переименования. Мы теперь уже депутаты от “Армянского возрождения””, - заявил представитель фракции Ованнес Маргарян.
Дело в том, что члены фракции ОЕ является теперь представителями недавно созданной партии “Армянское возрождение”, в то время как выступают в парламенте как ОЕ-ковцы.
Коснувшись муссируемых слухов о том, что за новой партией стоит председатель Союза армян России Ара Абрамян, бывшие члены “Оринац еркир” категорически опровергли их.
Что касается программы новой политсилы, в частности, возможности сотрудничества с правящей РПА, Ованнес Маркарян заявил, что это – “сказка” и не имеет ничего общего с реальностью.