Գյումրիում կշարունակվի վկաների հարցաքննությունը 02/26/2016   12:09  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրիում  տեղակայված  ՌԴ  ռազմաբազայի տարածքում քիչ անց կշարունակվի  Ավետիսյանների ընտանիքի դաժան սպանության գործով դատաքննությունը:  Մասնավորապես, կշարունակվի վկաների հարցաքննությունը:
«Ազատություն» ռադիոկայանի փոխանցմամբ, ակնկալվում է, որ այսօրվա նիստին կհարցաքննվի Գյումրիում տեղակայված ռուսական սահմանապահ ջոկատի հրամանատար Սերգեյ Մերզլիկինը, ում հրահանգով, ըստ արդեն հարցաքննված սահմանապահների ցուցմունքների, Ավետիսյանների սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովը հանձնվել է ոչ թե հայ իրավապահներին, այլ տեղափոխվել է ռուսական 102-րդ ռազմաբազա։
Հիշեցնենք, որ ավազակությամբ զուգորդմամբ սպանության ու հայ-թուրքական պետական սահմանն ապօրինի հատելու փորձ կատարելու մեջ մեղադրվում է ՌԴ ռազմաբազայի զինծառայող, ՌԴ քաղաքացի Վալերի Պերմյակովը:

На суде по делу об убийстве семьи в Гюмри продолжится допрос свидетелей 02/26/2016 12:26 | Актуальная тема
Очередное заседание суда над российским военнослужащим Валерием Пермяковым, обвиняемым в убийстве семьи Аветисянов, пройдет в пятницу, 26 февраля, на территории российской военной базы в городе Гюмри на севере Армении.
По информации армянской службы радиостанции “Свобода”, ожидается, что сегодня показания даст командир дислоцированного в Гюмри погранотряда Сергей Мерзликин, по приказу которого, согласно показаниям допрошенных пограничников, обвиняемый в убийстве семьи Аветисянов Валерий Пермяков сдался не армянским правоохранителям, а был доставлен на 102-ю военную базу.
Судебный процесс начался месяц назад, 18 декабря 2015 года. Председательствует на судебном процессе судья суда общей юрисдикции Ширакской области Арутюн Мовсесян. В настоящий момент свидетели продолжают давать показания. Ранее были оглашены предварительные показания правопреемников потерпевшей стороны.