Հայոց բանակը մեր ներկայի ու ապագայի գրավականն է, խաղաղության երաշխավորը. նա խաղաղության բանակն է 01/28/2016   12:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Բանակի օրվա առթիվ:
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ Բանակի օրվա առթիվ:
Այսօր տոնն է մեր բանակի, որի շարքերում ծառայելը պատիվ ու առաքելություն է:
Նա այն բանակն է, որը կանգնած է 25 տարեկան դարձող մեր անկախության ակունքներում. նա մեր անկախության բանակն է:
Նա այն բանակն է, որ մեր ներկայի ու ապագայի գրավականն է, խաղաղության երաշխավորը. նա խաղաղության բանակն է:
Նա այն բանակն է, որին հավատում ենք առանց վերապահման եւ առանց ձեւականության՝ նրա պահպանությանը հանձնելով ոչ միայն մեր հողը, այլեւ մեր հավատքը. նա մեր հավատի ու հավատքի բանակն է:
Նա այն բանակն է, որին վստահել ենք մեր տունն ու ընտանիքը. նա մեր վստահության բանակն է:
Նա այն բանակն է, որ ծնվել է պետության միջոցով, ժողովրդի միջից եւ հասարակության մեջ. նա մեր պետության, ժողովրդի, հասարակության բանակն է, բոլորիս բանակը, մեր ունեցած բոլոր տեսակի հարստություններից ամենաթանկը:
Նրա յուրաքանչյուր զինվորի ու սպայի արժանապատիվ ծառայության, իր կյանքը նվիրաբերած յուրաքանչյուր հերոսի շնորհիվ ենք ապահով համարում մեր երկիրն ու ապահովագրված՝ ապրելու մեր իրավունքն ու հնարավորությունը:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով Բանակի օրվա առթիվ՝ երախտագիտությունս եմ հայտնում եւ լավագույն բարեմաղթանքներս հղում հատկապես այն երիտասարդներին, ովքեր այսօր զինծառայության մեջ են, այն ծնողներին, որոնք զինվոր են տվել հայրենիքին, ցավոք, հաճախ անվերադարձ, բայց հավերժական փառք ու պատվով պսակված, այն ընտանիքներին, որտեղ ապագա զինվոր է մեծանում, այն մայրերին, որոնց ծնած զինվորը մոր նման է ընդունում հայրենիքը, որոնց ծնած սպան ծնողի նման է վերաբերվում իր զինվորին, այն հայրերին, որոնց զինվորական զավակները հայրաբար են գնահատում զինվորին, այն քույրերին ու եղբայրներին, որոնք հարազատի պես են նայում յուրաքանչյուր զինվորի՝ նրա մեջ իրենց արյունակցին տեսնելով:
Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ շնորհակալ լինելով մեր բանակին, նրա զինվորին եւ սպային` անվտանգ երկրի, նրա հանդեպ չմարող հույսի, անսասան հավատի ու չվերջացող սիրո համար:

Галуст Саакян: Армянская армия является залогом нашего настоящего и будущего, гарантом мира 01/28/2016   16:14  |  Лента новостей
Спикер Национального Собрания Армении Галуст Саакян сегодня направил поздравительное послание по случаю 24-летия формирования Вооруженных сил РА, сообщает пресс-служба армянского парламента.
“Дорогие соотечественники, поздравляю вас с Днем Армии. Сегодня праздник наших Вооруженных сил, служба в рядах которых – честь и миссия.
Армянская армия – это армия, которая стоит у истоков нашей 25-летней независимости: это армия нашей независимости.
Это та армия, которая является залогом нашего настоящего и будущего, гарантом мира, армия, в которую мы верим без оговорок и формальностей, армия, на защиту которой мы отдаем не только наши земли, но и веру: армянская армия – это армия нашего доверия и веры, армия, которой мы доверили наш дом и семью, армия, которая сформировалась с помощью государства, народа и внутри общества. Армия - самое драгоценное из имеющихся у нас сокровищ”.
Спикер НС Армении еще раз поздравил с праздником и выразил благодарность Армянской армии, военнослужащим и офицерам за безопасную страну, неугасаемую надежду, непоколебимую веру в нее и безграничную любовь.
“Желаю мира, благосостояния и оптимизма”, – отмечается в поздравительном послании.
10:17 28/01/2015  |  Актуальная темаВ Армении сегодня отмечают 23-ю годовщину формирования Вооруженных сил