Կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ 01/26/2016   10:19  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 26-ի ժամը 10.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Սոթք-Քարվաճառ, Բերդ-Ճամբարակ, Մաստարա-Լանջիկ, Ախուրյան-Կառնուտ, Շիրակի մարզի Լանջիկ, Մանթաշ, Ջաջուռ, Շիրակ, Կապս, Ամասիա, Ցողամարգ, Բավրա գյուղական համայնքներ տանող ավտոճանապարհները և Վարդենյաց լեռնանցքը:
Դժվարանցանելի են Վայք-Ջերմուկ, Սարավան-«Զանգեր», Լանջառ-Լուսաշող, Հրազդան-Ջրառատ ավտոճանապարհները, Դիլիջանի ոլորանները, ինչպես նաև Լոռու, Գեղարքունիքի, Սյունիքի և Արագածոտնի մարզի միջհամայնքային ավտոճանապարհները:
Արարատի մարզի Վեդի, Լոռու մարզի Սպիտակ, Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքներում, Տավուշի մարզի Դիլիջանի տարածաշրջանում, Սյունիքի մարզում (բացի Գորիս և Մեղրի քաղաքներից) առկա են տեղումներ ձյան տեսքով: Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում բուք է:
Իջևան-Դիլիջան ավտոճանապարհին, Դիլիջանի ոլորաններին, Գեղարքունիքի մարզի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
23:30 25/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՁյուն, բուք, ցածր տեսանելիություն, փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
20:08 25/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԲքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով փակվել է Լանջիկ-Մաստարա ավտոճանապարհը
18:00 25/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԿան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ
15:31 25/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԴժվարանցանելի են Ջաջուռի լեռնանցքը և Աշոցք-Բավրա ճանապարհահատվածը
14:28 25/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՓակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ կան
11:13 25/01/2016  |  Արտակարգ պատահարներՈրոշ ավտոճանապարհներ խիստ դժվարանցանելի են
09:33 25/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԿան փակ ճանապարհներ
17:11 24/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍաստիկ բքի և տեսանելիության բացակայության պատճառով երկկողմանի փակվել է Վարդենյաց լեռնանցքը
11:22 24/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍյունիքի մարզի ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են
09:51 24/01/2016  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԳրեթե բոլոր մարզերում ձյուն է տեղում. կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ

Ряд автомагистралей в Армении и Военно-Грузинская дорога по-прежнему закрыты для движения транспорта 01/26/2016   10:47  |  Информационная платформа
Движение по некоторым автомагистралям в Армении по состоянию на 10:00 вторника приостановлено и затруднено, сообщает Министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыты для проезда транспорта автотрассы Сотк-Карвачар, Берд-Чамбарак, Мастара-Ланджик, Ахурян-Карнут, дороги, ведущие в села Ланджик, Манташ, Джаджур, Ширак, Капс, Амасия, Цохамарг, Бавра в Ширакской области и перевал Варденяц.
Затруднено движение по автомагистралям Вайк-Джермук, “Сараван-“Зангер”, Ланджар-Лусашох, Раздан-Джрарат, серпантинам Дилижана, а также проселочным дорогам в Лорийской, Гегаркунийкской, Сюникской и Арагацотнской областях.
Снег идет в городах Спитак, Аштарак, а также в Дилижанском районе и Сюникской области (кроме городов Горис и Мегри). Метель наблюдается в Ашоцском и Амасийском районах в Шираке.
На автотрассах Иджеван-Дилижан, Дилижанском серпантине и дорогах в Гегаркуникской области местами образовался гололед.