Քննարկվում է Կարեն Ճշմարիտյանի՝ աշխատանքից ազատման հարցը. «Չորրորդ Իշխանություն» 01/19/2016   09:30  |  Մամուլ
«Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթի տեղեկություններով՝ այս օրերին ակտիվորեն քննարկվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանի՝ աշխատանքից ազատման հարցը։
Ընդ որում,ըստ թերթի, նախատեսված է, որ առաջիկայում նախարարը կգնա արձակուրդ և այլևս չի վերադառնա իր պաշտոնին։
«Կառավարությանը մոտ կանգնած մեր աղբյուրների պնդմամբ՝ Ճշմարիտյանը չի արդարացնում իրեն իր դեկավարած գերատեսչության աշխատանքներում։ Նշվում Է, որ վերջինս իր պաշտոնավարման ժամանակահատվածում որևէ ակնառու աշխատանք չի կատարել, ինչը «բացահայտել» է նաև ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։ Դա ևս փաստում է, որ գործադիր մարմինը լքողներից մնկը Կարեն Ճշմարիտյանն է լինելու»,–գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Չորրորդ Իշխանություն» օրաթերթի՝ 19.01.16թ. համարում:
09:16 12/01/2016  |  ՄամուլԿառավարությունում սպասվում են կադրային և կառուցվածքային լուրջ փոփոխություններ. «Հայկական Ժամանակ»
09:02 26/12/2015  |  ՄամուլՀունվարին փոփոխություն կլինի կառավարության կազմում, երկու նախարար պաշտոնին հրաժեշտ կտա. «Ժամանակ»
09:02 28/05/2015  |  ՄամուլԿադրային փոփոխությունների նոր փուլ՝ Կառավարությունում. «Հրապարակ»
10:32 05/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԷկոնոմիկայի նախարար. ՌԴ տնտեսության ազատականացումը Հայաստանի համար օգտակար է

“Чоррорд Ишханутюн”: Обсуждается вопрос об отставке Карена Чшмаритяна с поста министра экономики Армении 01/19/2016   10:14  |  Пресса
В эти дни активно обсуждается вопрос об отставке Карена Чшмаритяна с поста министра экономики Армении, пишет газета “Чоррорд Ишханутюн”(“Четвертая власть”).
По информации издания, в ближайшее время министр уйдет в отпуск, откуда уже не вернется на свою должность.
Издание со ссылкой на источники, близкие к правительству пишет, что Чшмаритян не оправдывает себя на этом поприще. Отмечается, что последний за время пребывания на этом посту не сделал ничего существенного, что было подмечено также премьер-министром Армении Овиком Абраамяном.