Երկու անձի դանակահարություն Լոռիում. կասկածյալը ձերբակալվել է 01/18/2016   16:18  |  Քրեական խրոնիկոն
2016 թվականի հունվարի 16-ին` ժամը 23:35 և 23:37-ին, «Ալավերդու բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունից ՀՀ ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության Թումանյանի բաժին հաղորդումներ են ստացվել այն մասին, որ կրծքավանդակի ձախ կեսի թափանցող, ձախ բազուկի կտրած-ծակած արյունահոսող վերքերով և կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած արյունահոսող վերքով իրենց մոտ են ընդունվել համապատասխանաբար Թումանյան քաղաքի բնակիչներ, 1985 թ.ծնված Հրաչ Մովսեսյանն ու 1960 թվականին ծնված Ռոբերտ Հովսեփյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, դեպքի առթիվ 2016 թվականի հունվարի 17-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Թումանյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Հ.Մովսեսյանը և Ռ.Հովսեփյանը ճանաչվել են որպես տուժողներ։
Քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկվել են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։
Քննության արդյունքներով՝  նշված երկու անձանց կտրող-ծակող առարկայով մարմնական վնասվածքներ պատճառելու կասկածանքով 2016 թվականի հունվարի 17-ին ձերբակալվել է Լոռու մարզի բնակիչ, 1981թ. ծնված Բարխուդարյանը։
Նախաքննությունը շարունակվում է, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքների պարզաբանման համար նշանակվել են փորձաքննություններ։
19:05 23/01/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՄերկապարուհու հետ վիճաբանությունը երկու լոռեցու դանակահարության պատճառ է դարձել
00:12 19/01/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԼոռիում անչափահասը դանակահարել է իրեն անպատվելու համար
20:30 15/01/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՎիճաբանությունն ավարտվել է երկու անձանց դանակահարությամբ
19:04 04/12/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴանակահարողը, պարզվել է, հաշվառված է հոգենյարդաբանական դիսպանսերում

СК Армении сообщил о задержании подозреваемого в нанесении ножевых ранений двум мужчинам в Лорийской области 01/18/2016   17:59  |  Криминальная хроника
Подозреваемый в нанесении двум жителям армянского города Туманян ножевых ранений задержан, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Как отмечается в сообщении ведомства,  вечером 16 января с.г из ЗАО “Медицинский центр Алаверди” в туманянский отдел управления Полиции РА по Лорийской области поступили  два сигналы о том, что к ним с проникающим ранением левой половины грудной клетки, кровоточащей колото-резаной раной левого бедра и кровоточащей колото-резаной раной левой половины грудной клетки поступили жители города Тумянян - Грач Мовсесян 1985 года рождения и Роберт Овсепян 1960 года рождения соответственно.
По данному факту 17 января 2016 года туманянским следственным отделом следственного управления Следственного комитета Армении по Лорийской области было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА.
Г. Мовсесян и Р. Овсепян признаны потерпевшими.
В рамках уголовного дела предприняты необходимые следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента и личности предполагаемого преступника.
По данным следствия,  по подозрению в нанесении указанным лицам колюще-режущим предметом телесных повреждений 17 января 2016 года был задержан житель Лорийской области Бархударян 1981 года рождения.
“Предварительное расследование продолжается. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы”, - говорится в сообщении.