ՌԴ զորամասի պայմանագրային զինծառայողի կողմից մահվան ելքով վրաերթ կատարելու գործը կքննի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունը 01/15/2016   15:45  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության վարույթում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարդու մահ առաջացրած վրաերթի դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2016թ. հունվարի 14-ին՝ ժամը 19.00-ի սահմաններում,  ահազանգ է ստացվել, որ Արտաշատ քաղաքի Արարատյան փողոցի հատվածում դիակ կա:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Արարատի մարզային քննչական վարչության ՀԿԳ ավագ քննիչի գլխավորությամբ։
Պարզվել է, որ 2016 թվականի հունվարի 14-ին՝ ժամը 19-ի սահմաններում, Արտաշատ քաղաքի բնակիչ Ս.Մանասարյանն իր վարած «KIA sorento» մակնիշի ավտոմեքենայով Արտաշատ քաղաքի Արարատյան փողոցի թիվ 5-րդ շենքի դիմացի հատվածում վրաերթի է ենթարկել Արտաշատ քաղաքի բնակչուհի, 1950թ ծնված՝ Հասմիկ Միրզախանյանին և անզգուշությամբ նրան պատճառել մահ:
Հ.Միրզախանյանի դիակը հայտնաբերվել է ճանապարհի եզրին՝ ասֆալտապատ հատվածում:
Դեպքի առթիվ  նույն օրը Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի  242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։
Դեպքի վայրի զննության ժամանակ ինքնակամ ոստիկանության բաժին է ներկայացել  ավտոմեքենայի վարորդը՝ Ս.Մանասարյանը։ Քրեական գործի շրջանակներում հարցաքննության ժամանակ վերջինս ցուցմունք է տվել դեպքի շուրջ։
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզաբանելու նպատակով նշանակվել են փորձաքննություններ։
Նկատի ունենալով, որ Ս.Մանասարյանը հանդիսանում է ՌԴ թիվ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող՝ քրեական գործով նախաքննությունը կշարունակվի ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վարույթում։
19:35 17/12/2015  |  Քրեական խրոնիկոնԱրաբկիրում մահվան ելքով վրաերթի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
14:16 15/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«ՈՒԱԶ»-ը վրաերթի է ենթարկել 78-ամյա կնոջը. վերջինս հիվանդանոցում մահացել է՝ գիտակցության չգալով
18:32 30/10/2015  |  Քրեական խրոնիկոն69-ամյա կինը մահացել է վրաերթի արդյունքում. հարուցվել է քրեական գործ
20:59 28/10/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով վրաերթ Արարատի մարզում. Shamshyan.com
22:00 08/10/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով վրաերթ՝ Երևանում. վարորդը մեղայականով ներկայացել է ոստիկանություն. Shamshyan.com

ГВСУ СК Армении займется расследованием смертельного наезда в Арташате с участием военнослужащего российской в/ч 01/15/2016   16:31  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смертельного наезда на пешехода в армянском Арташате с участием автомобиля,за рулем которого находился военнослужащий-контрактник российской воинской части сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА  по Араратской области по части 2 статьи 242 Уголовного кодекса РА.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 17 января 2016 года около 19:00 поступил сигнал об обнаружении тела на улице Араратяна в городе Арташат.
На место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе со старшим следователем по особо важным делам следственного управления по Араратской области.
Выяснилось, что 14 января 2019 года примерно в 19:00 житель города Арташат С. Манасарян на своем автомобиле марки «KIA sorento» напротив здания на  улице Араратяна №5 совершил наезд на жительницу города Арташат Асмик Мирзаханян 1950 года рождения и по неосторожности причинил ей смерть.
Тело А. Мирзаханян было обнаружено на обочине дороги, на асфальтированном участке.
Во время осмотра места происшествия с повинной в полицейский отдел явился водитель автомашины – С. Манасарян. В ходе проводимого в рамках уголовного дела допроса последний дал показания относительно произошедшего.
С целью выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены экспертизы.
“С учетом того, что С. Манасарян является военнослужащим-контрактником N-ской  воинской части РФ,  уголовное дело будет передано в Главное военное следственное  управление Следственного комитета РА для продолжения производства предварительного расследования’, - говорится в сообщении.