Զառա Հովհաննիսյանը համոզված է. իրեն սպառնացող երիտասադն ուղղորդվել է ինչ-որ մեկի կողմից 01/13/2016   13:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հանդիպելով իր հասցեին սպառնալիքներ հնչեցրած անձին, ծանոթանալով նրա մտավոր կարողություններին ու ուսումնասիրելով նրա ֆեսբուքյան գրառումները՝ ակտիվիստ Զառա Հովհաննիսյանը համոզվել է, որ  նրան ինչ-որ անձինք ուղղորդել են: Այս մասին նա հայտարարեց այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Ինչ գրառումներ են կատարվում, ինչպես են որակվում ակտիվիստները, քաղաքական գործիչները, միաժամանակ ինչպիսի քաղաքական ուղղվածություն կա այդտեղ, մաքուր ռուսերեն տեքստեր»,- ասաց Զառա հովհաննիսյանը` հավելելով, որ Անդրեյ Մակարով անունով հարցադրումներ են տպագրվում նաև «Իրավունք» թերթում, ինչն իր համար կասկածելի է, քանի որ, հանդիպելով այդ անվան տակ Ֆեյսբուքում գրանցված 20-ամյա երիտասարդին՝ տարիօրինակ է համարում, որ նա կարող էր զինանշանի և դրոշի մասին օրենքում փոփոծություններ կատարելու մասին շատ մասնագիտական հարցադրումներ ուղղել «Իրավունք» թերթին:
Զառա Հովհաննիսյանը հայտնեց նաև, որ պատրաստ է իր այդ մտահոգությունները ներկայացնել նաև քննչական մարմնին, երբ իրեն կհրավիրեն:
Հիշեցնենք՝ Ակտիվիստ Զառա Հովհաննիսյանի հասցեին սպառնալիքներ հնչեցրած ֆեյսբուքյան օգտատեր Անդրեյ Մակարովն այդ մասին հաղորդումներկայացնելուց ու ոստիկանության հայտարարությունից հետո ինքնակամ ներկայացել էր ոստիկանություն:
Պարզվել էր, որ դա 1994թ-ին ծնված երևանաբնակ Անդրանիկ Ավետիսյանն է, ով ավելի ուշ հրապարակավ նորղություն էր խնդրել ակտիվիստից:

Активистка Зара Ованнисян уверена, что угрожавший ей пользователь Facebook действовал по чьей-то указке 01/13/2016   15:03  |  Актуальная тема
Активистка Зара Ованнисян уверена, что угрожавший ей пользователь соцсети Facebook действовал по чьей-то указке. К такому выводу Ованнисян пришла после встречи с ним и по итогам ознакомления с его интеллектуальными способностями и изучения его записей в соцсети.
По ее словам, встретившись с зарегистрированным в соцсети Фейбук 20-летним юношей, она нашла странным тот факт, что он мог адресовать газете “Иравунк” по поводу внесения изменений  в закон о гербе и флаге вопросы профессионального толка.
Зара Ованнисян заявила о своей готовности поделиться своими опасениями со следственным органом, когда ее пригласят.
Напомним, зарегистрированный под именем и фамилией "Андре Макаров" пользователь социальной сети Facebook, отправлявший письма с угрозами в адрес активистки Зары Ованнисян, после обращения последней к правоохранителям добровольно явился в Полицию
Выяснилось, что под этими данными скрывался житель Еревана Андраник Аветисян 1994 года рождения, который позже принес активистке публичные извинения. По данному факту возбуждено уголовное дело, проводится расследование.