Խոզագրիպից մահացած կինը Թալինի 35-ամյա բնակչուհի է 01/12/2016   16:59  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Առողջապահության նախարարությունը հաստատեց. այսօր գրանցվել է խոզի գրիպի հետևանքով մահվան արդեն 7-րդ դեպքը։
Նախարարության տարածած պաշտոնական հաղորդագրության մեջ այլ մանրամասներ մահացածի մասին չեն հաղորդվում։ Նշվում է, որ մահվան հանգամանքները պարզ կլինեն արդեն դատաբժշկական փորձաքննության արդյունքում։
Դեպքը տեղի է ունեցել Երևանի Էրեբունի բժշկական նենտրոնում։
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Էրեբունի հիվանդանոցից, մահացողը 35 տարեկան կին է, Թալինի բնակիչ։ Նա 2օր առաջ է տեղափոխվել Երևան և ընդունվել հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք՝ արդեն ծանր վիճակում։ Անցած գիշեր կնոջ վիճակը կտրուկ վատացել է։ Լուսադեմին կինը մահացել է։

Седьмой случай летального исхода от "свиного гриппа" зарегистрирован в Армении 01/12/2016 17:14 | Актуальная тема
Седьмой случай летального исхода от гриппа, вызванного подтипом вируса H1N1 (“свиной грипп”), зарегистрирован в Армении. Эту информацию подтвердили в Министерстве здравоохранения РА.
В распространенном министерством здравоохранения Армении релизе, иные подробности не сообщаются. Отмечается, что обстоятельства смерти прояснит судебно-медицинская экспертиза.
Как сообщили ИА “Фактинфо” в медцентре “Эребуни”, где был зарегистрирован случай, скончавшаяся – 35-летняя жительница города Талин Аргацотнской области. Два дня назад она в тяжелом состоянии была переведена в Ереван и помещена в реанимационное отделение вышеупомянутой больницы. Минувшей ночью состояние женщины резко ухудшилось, и на рассвете ее не стало.