Ավտովթար «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի մոտ. 3 ուղևորները և վարորդներից մեկը հոսպիտալացվել են 01/08/2016   10:13  |  Արտակարգ պատահարներ
Հունվարի 7-ին, ժամը 20.57-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՏԿԱԻՆ պաշտոնական կայքից, դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում Աճառյան և Ծ.Աղբյուրի փողոցների խաչմերուկում բախվել են «Opel Astra» մակնիշի 34UF234 պ/հ (վարորդ Ա. Ս., ծնվ.1985թ.) և «Mercedes E211» մակնիշի 41PU444 պ/հ (վարորդ Հ. Խ., ծնվ.1997թ.) ավտոմեքենաները:
«Opel Astra» ավտոմեքենայի ուղևորներ Կ. Պ.-ը (ծնվ.1994թ.), Ս. Ղ.-ը (ծնվ.1967թ.), Օ. Պ.-ը (ծնվ.1953թ.) և «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Հ. Խ.-ը հոստպիտալացվել են «Սրբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել միջին ծանրության:

Четыре человека госпитализированы после ДТП близ ресторанного комплекса “Арснакар” на окраине Еревана 01/08/2016   10:43  |  Чрезвычайное просшествие
Четыре человека госпитализированы после ДТП близ ресторанного комплекса “Арснакар” на окраине Еревана, сообщается на официальном сайте министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям(МТУЧС) Армении.
7 января в 20:57 поступил сигнал о том, что близ ресторанного комплекса “Арснакар” произошло ДТП, есть пострадавшие, требуется помощь спасателей.
При пока не выясненных обстоятельствах на пересечении улиц Ачаряна и Ц. Ахбюра столкнулись «Opel Astra»(г/н 34UF234), рулем которого находился А. С. 1985 г.р. и «Mercedes E211»(г/н 41PU444 պ/հ), которым управлял Х. 1997 г.р.
Трое пассажиров «Opel Astra» и водитель “Мерседеса” были доставлены в медцентр “Сурб Григор Лусаворич”. Врачи оценивают состояние пострадавших в ДТП как средней тяжести.