Հայկ Կյուրեղյանը ֆիզիկապես հյուծված է, պետք է ամեն ինչ անել, որ նա օր առաջ դադարեցնի հացադուլը. Նիկոլ Փաշինյան 12/12/2015   14:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը երեկ այցելել է Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դիմաց բողոքի ակցիա կատարած և 9 տարվա ազատազրկման դատապարտված նոյեմբերի 17-ից հացադուլի մեջ գտնվող Հայկ Կյուրեղյանին:
Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել՝ մասնավորապես նշելով, որ երեկ կեսգիշերին մոտ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում այցելել է Հայկ Կյուրեղյանին, ով արդեն 24 օր հացադուլի մեջ է:
«Հայկը ֆիզիկապես հյուծված էր, հոգեպես ամուր: Պետք է ամեն ինչ անել, որ նա օր առաջ դադարեցնի հացադուլը»,- նշվում է գրառման մեջ:
19:16 11/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Կյուրեղյանի նկատմամբ ճնշումներ են իրականացվում. ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ

Депутат парламента Армении Никол Пашинян навестил Айка Кюрегяна, голодающего уже более трех недель 12/12/2015   14:24  |  Лента новостей
Депутат парламента Армении от фракции “Армянский национальный конгресс” Никол Пашинян вчера навестил осужденного по делу о стрельбе близ ереванского суда Айка Кюрегяна, который с 17-го ноября проводит голодовку.
“Вчера около полуночи я навестил содержащегося в пенитенциарном учреждении “Нубарашен” Айка Кюрегяна, который голодает уже 24-й день. Айк был физически истощен, но душевно крепок. Необходимо сделать все, чтобы он прекратил голодовку”, - написал Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
14:58 10/12/2015  |  Криминальная хроникаОсужденный по делу об инциденте со стрельбой близ ереванского суда Айк Кюрегян уже 24 дня голодает
18:06 07/12/2015  |  Лента новостейОсужденный по делу об инциденте со стрельбой близ ереванского суда Айк Кюрегян продолжает голодовку