Ինչու է 40-ամյա կինը իր երեխաների հետ փորձել ինքնահրկիզվել 11/11/2015   11:57  |  Արտակարգ պատահարներ
Նախօրեին մայրաքաղաքում ինքնահրկիզման փորձ կատարած 40-ամյա կնոջ դեպքով հետաքննություն է կատարվում: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, որտեղ հայտնեցին նաև, որ դեպի հանգամանքները պարզվում են:
Հետաքննության շրջանակներում կինը բացատրություն է տվել:
Հիշեցնենք, որ Երևանի Խանջյան-Նալբանդյան փողոցների խաչմերուկի մոտակայքում կինն իր՝5-ամյա և 2-ամյա երեխաների հետ փորձել է ինքնահրկիզվել՝ իր վրա բենզին լցնելով:
Կինն ստացել է տարբեր աստիճանի այրվածքներ վերին և ստորին վերջույթների շրջանում և հոսպիտալացվել «Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոն» ԲԿ:

Полиция выясняет обстоятельства попытки самосожжения в центре Еревана 11/11/2015   12:26  |  Чрезвычайное просшествие
Дознание проводится по факту попытки самосожжения в центре Еревана, предпринятой во вторник вечером 40-летней женщиной, обстоятельства происшествия выясняются. Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
В рамках производимого дознания женщина дала разъяснения.
Инцидент произошел накануне поздно вечером на пересечении столичных улиц Ханджяна и Налбандяна.
При пока не выясненных обстоятельствах 40-летняя Л.С. в присутствии двух малолетних детей в возрасте двух и 5 лет облила себя бензином и подожгла себя.
До прибытия спасателей, попытку самосожжения предотвратили полицейские. Л.С. получилa ожоги верхних и нижних конечностей и былa доставленa в Центр радиационной медицины и ожогов.