Ավտովթարի պատճառով լուսացույցի սյունը կոտրվել ընկել է երկու հետիոտնի վրա. նրանցից մեկը մահացել է 10/16/2015   16:17  |  Քրեական խրոնիկոն
Հոկտեմբերի 13-ին մայրաքաղաքում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով լուսացույցի սյան կոտրվելու և 2 հետիոտնի վրա ընկնելու դեպքով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը՝ որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ:
Ավտոմեքենաների տեխնիկապես սարքին լինելը պարզելու համար նշանակվել է դատաավտոտեխնիկական փորձաքննություն:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք՝ դեպքը տեղի էր ունեցել Դավիթ Անհաղթ և  Ուլնեցի փողոցների խաչմերուկում. երկու ավտոմեքենաների միմյանց բախվելու հետևանքով լուսացույցի սյունը կոտրվել էր և ընկել հետիոտներ Հերմինե Անախասյանի և Մերի Թամարյանի վրա:
Ստացած մարմնական վնասվածքներով նրանք տեղափոխվել էինք «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, սակայն  3 օր անց Մերի Թամարյանը գիտակցության չգալով՝ մահացել է:

В Ереване павший жертвой ДТП столб со светофором рухнул на двух пешеходов: один из них скончался 10/16/2015 16:56 | Криминальная хроника
Один человек погиб в Ереване при падении на него столба со светофором, рухнувшего в результате ДТП.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) УК РА. Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Для установления технического состояния автомобиля назначена судебная автотехническая экспертиза.
Инцидент произошел на пересечении улиц Давида Анахта и Улнеци в Ереване. В результате ДТП с участием двух автомобилей столб со светофором упал на пешеходов: Эрмине Анахасян и Мэри Тамарян.
Пострадавшие с телесными повреждениями были госпитализированы в ереванский медцентр “Святой Григорий Просветитель”, где Мэри Тамарян, не приходя в сознание, скончалась спустя три дня после инцидента.