Տավուշում «Զիլ-131» ջրատար ավտոմեքենան գլորվել է ձորը. վարորդը տեղում մահացել է, ուղևորը՝ տեղափոխվել հիվանդանոց 10/14/2015   22:03  |  Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 14-ին, ժամը 19.35-ին ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում ահազանգ է ստացվել, որ Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է օգնություն:
Դեպքի վայր է մեկնել Նոյեմբերյանի ՀՓՋ-ի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ դեռևս չբացահայտված հանգամանքներում «Զիլ-131» մակնիշի ջրատար ավտոմեքենան (2.7տոննա) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և գլորվել ձորը (մոտ 30 մ):
Ավտոմեքենայի վարորդը՝ 1965 թ. ծնված  Բ. Ս.-ը, տեղում մահացել է, իսկ ուղևորը՝ 1967 թ. ծնված Ա. Ա.-ը, տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով հոսպիտալացվել է Նոյեմբերյան քաղաքի ԲԿ:
Shamshyan.com-ի տեղեկություններով՝  մահացածն ու վիրավորը ծառայում էին ՀՀ ՊՆ N զորամասում և դիրքեր ջուր էին տեղափոխում զինվորներին: Վիրավորը կոչումով ՊՆ մայոր է:

Один армянский военнослужащий погиб и еще один пострадал в результате ДТП с участием водовоза на северо-востоке Армении 10/15/2015 11:58 | Чрезвычайное просшествие
Один человек погиб и еще один пострадал в результате ДТП с участием водовоза близ села Коти Тавушской области Армении.
Сигнал об аварии поступил 14 октября, примерно в 19:35 по местному времени, сообщает министерство территориального управления по чрезвычайным ситуациям РА.
Грузовик “ЗИЛ-131” съехал с проезжей части и скатился в ущелье с 30-метроовй высоты.
Водитель автомобиля Б.С. 1965 года рождения погиб на месте, а пассажир – А.А. 1967 г.р. с телесными повреждениями был госпитализирован в медцентр города Ноемберян.
По информации портала Shamshyan.com, погибший и пострадавший – военнослужащие N-ской воинской части Минобороны Армении.