Պերմյակովի դատահոգեբանական-դատահոգեբուժական փորձաքննության եզրակացությունն ստացվել է. փաստաբանը փակագծերը չի բացում 10/12/2015   17:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ստացվել է ս.թ. հունվարի 12-ին Գյումրիում Ավետսիյանների ընտանիքի սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովի դատահոգեբանական-դատահոգեբուժական եզրակացությունը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի  հետ զրույցում ասաց փաստաբան Լուսինե Սահակյանը:
Մեր հարցին, թե ճիշտ են արդյոք տեղեկությունները, որ Պերմյակովը մեղսունակ է ճանաչվել, Լուսինե Սահակյանը պատասխանեց. «Չեմ կարող ոչինչ ասել, քանի որ այդ թեմայով մենք առաջիկայում ասուլիս ենք հրավիրելու»: Փաստաբանի խոսքով՝ լրագրողների հետ հանդիպումը նախանշված է այս շաբաթվա վերջին` հինգշաբթի կամ ուրբաթ օրը:
Նշենք, որ մամուլում արդեն իսկ, տարբեր աղբյուրների վկայակոչմամբ, տեղեկություններ են շրջանառվում այն մասին, որ փորձաքննության եզրակացությամբ Վալերի Պերմյակովը ճանաչվել է մեղսունակ:

Получено заключение психолого-психиатрической экспертизы в отношении Валерия Пермякова 10/12/2015   17:47  |  Актуальная тема
Заключение комплексной судебной психолого-психиатрической экспертизы в отношении военнослужащего 102-й российской военной базы Валерия Пермякова, обвиняемого в убийстве семьи в Гюмри, получено. Об этом “ФактИнфо” сообщила адвокат Лусине Саакян, отказавшись сообщить какие-либо подробности.
“Не могу ничего сказать. В ближайшее время мы созовем пресс-конференция по этой теме”, - сказала адвокат.
По ее словам, встреча с журналистами намечена в конце текущей недели, предположительно, в четверг или пятницу.
Между тем, ряд СМИ со ссылкой на разные источники сообщают, что Валерий Пермяков, по результатам проведенной экспертизы, признан вменяемым.