Զինծառայողը Նիկոլ Փաշինյանին խնդրել է միջնորդել՝ իրեն Ղարաբաղի «պոստեր» տեղափոխելու հարցում 09/14/2015   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը մի զինծառայողից նամակ է ստացել խնդրանքով՝ միջնորդել հրամանատարությանը՝ իրեն Ղարաբաղի «պոստեր» տեղափոխելու հարցում: Այս մասին պատգամավորը տեղեկացնում է ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Հայաստանի Զինված ուժերի Արմավիրի N զորամասի մի ժամկետային զինծառայողից (անունը չեմ հրապարակում) նամակ եմ ստացել:
Նա ինձ խնդրում է՝ հրամանատարությանը միջնորդել, որպեսզի վերջիններս բավարարեն Ղարաբաղի պոստեր տեղափոխվելու և ծառայությունը մարտական պայմաններում շարունակելու իր դիմումները:
Զինվորին պատասխանել եմ, որ իր հրամանատարությունը ավելի ճիշտ կարող է գնահատել, թե իր ծառայությունը տվյալ ժամանակաշրջանում ո՞ր կոնկրետ տեղամասում է առավել նպատակահարմար:
Բայց այս մասին գրում եմ, որովհետև կարծում եմ՝ հանրությունը պետք է իմանա Հայոց բանակում այսպիսի զինվորների գոյության մասին: Համոզված եմ՝ այսպիսի տղաները բազմաթիվ են և հենց նրանք են Հայաստանի անվտանգության անկյունաքարը:
Բարի ծառայություն ձեզ, տղաներ»
13:11 30/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեղծվում է կուսակցություն, որը երկար ժամանակ չի մնա ընդդիմության շարքերում. Փաշինյան. (Տեսանյութ) 1In.am
11:51 20/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀովհաննես Սահակյանը փախչելու է Զարուհի Փոստանջյանի ձեռքը բռնած
11:27 20/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ«Նախագծի հաջողության հնարավորություններն ավելի են նվազել». Նիկոլ Փաշինյանը` նախագահին պաշտոնանկ անելու նախագծի մասին
10:11 16/04/2014  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանն այցելել է «Վարդաշեն» և «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ներ
14:29 16/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆիկոլ Փաշինյանը գնահատել է Իշխան Զաքարյանի հումորի զգացումը
19:11 08/04/2013  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Շաբոյանը կարծում է, որ շաքարավազը վաճառվում է նվազագույն ցածր գներով

Солдат-срочник ВС Армении попросил депутата Никола Пашиняна помочь ему с переводом на боевой пост в НКР 09/14/2015 13:38 | Лента новостей
Депутат Национального Собрания Армении Никол Пашинян получил от военнослужащего письмо с просьбой походайствовать перед командованием о переводе его на службу на боевом посту в НКР, сообщил на своей странице в социальной сети Фейсбук депутат.
“Получил письмо от солдат-срочника армавирской N-ской воинской части ВС Армении(имя не называю)”.Он просит меня, чтобы я походатайствовал перед командованием об удовлетворении его заявлений о переводе его на пост в Нагорный Карабах и продолжении службы в боевых условиях. Я ответил ему, что командование лучше может оценить целесообразность прохождения им службы на том или ином посту в данный период.
Я об этом пишу, поскольку, на мой взгляд, общественность должна знать о существовании подобных военнослужащих в армянской армии. Убежден, что таких ребят много, и именно они являются краеугольным камнем безопасности Армении. Доброй службы Вам, ребята”, - написал Пашинян.