ՕԵԿ-ի փոխարեն հաջորդ խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի «Հայկական վերածնունդ» միավորումը. «Հայկական ժամանակ» 09/09/2015   09:16  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ Արթուր Բաղդասարյանի «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը առաջիկա համապետական ընտրություններին չի մասնակցի: ՕԵԿ-ի փոխարեն խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու է Բաղդասարյանի ձևավորած «Հայկական վերածնունդ» միավորումը:
Թերթի տեղեկացմամբ՝ այս մասին երեկ Գյումրիում հայտնել են ՕԵԿ-ականները՝ Արթուր Բաղդասարյանի մասնակցությամբ ՀՎ-ի Գյումրիի գրասենյակի բացման ժամանակ:
Ըստ նրանց՝ «Հայկական վերածնունդին» միացել են ավելի քան 120 հասարակական կազմակերպություններ և մեկ տասնյակ կուսակցություններ:

“Айкакан жаманак”: Партия Артура Багдасаряна “Оринац еркир” не примет участия в предстоящих парламентских выборах 09/09/2015   10:15  |  Пресса
Партия Артура Багдасаряна “Оринац еркир” не примет участия в предстоящих общегосударственных выборах. Вместо “Оринац еркир” в парламентских выборах будет участвовать сформированное Багдасаряном объединение “Армянское возрождение”. Об этом, как передает газета “Айкакан жаманак”(“Армянское время”), в ходе состоявшегося накануне открытия в Гюмри офиса “Армянского возрождения” сообщили представители ОЕ.
По их словам, к объединению “Армянское возрождение” присоединилось более 120 общественных организаций и 10 партий”, - пишет газета.