Հանդիպում ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի հետ 09/03/2015   11:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ս.թ. սեպտեմբերի 2-ի երեկոյան ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպում ունեցավ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի հետ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեց վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում տիրող իրավիճակը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը դեսպանին ներկայացրեց շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպերի մանրամասները: Պարոն Դ.Տոնոյանն ու դեսպան Ա.Կասպչշիկը մտահոգություն հայտնեցին հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի հաճախակիացման, մեծ տրամաչափի զինատեսակների օգտագործման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ.Տոնոյանը դեսպանին տեղեկացրեց նաև ս.թ. սեպտեմերի 3-ից 6-ը անցկացվելիք «Շանթ-2015» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների, դրանց նպատակի և շրջանակների մասին:

Первый замглавы Минобороны Армении обсудил с послом Анджеем Каспршиком ситуацию на границе с Азербайджаном 09/03/2015   11:49  |  Лента новостей
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян накануне, 2 сентября, встретился с личным представителем Действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспршиком.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, в ходе встречи обсуждалась сложившаяся в последние дни ситуация на армяно-азербайджанской границе и карабахско-азербайджанской линии соприкосновения.
Первый замглавы Минобороны Армении представил послу подробности инцидентов на линии соприкосновения. Замминистра и посол Каспршик выразили обеспокоенность учащением случаев нарушения режима прекращения огня с применением видов вооружения крупного калибра. Д.Тоноян проинформировал посла о командно-штабных учениях “Шант-2015”.