Ավտոմեքենայի՝ բեռնատար գնացքի հետ բախման պահին ավտոմեքենայի մեջ են եղել նաև գյուղապետի երկու մանկահասակ երեխաները 07/17/2015   12:51  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ մարզի Սպիտակ քաղաքի «Ղալթաղչի» կոչվող կայարանում բեռնատար գնացքի՝ «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենային բախվելու դեպքի առթիվ, որի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդը մահացել է։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, հուլիսի 17-ին՝ ժամը 09:03-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Սպիտակ քաղաքի «Ղալթաղչի» կոչվող կայարանում բեռնատար գնացքը բախվել է «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենային:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը։ Նախնական տվյալներով՝  09:00-ի սահմաններում N 3402 բեռնատար գնացքը Գյումրի-Այրում երկաթգծի «Ղալթաղչի» կայարանի մոտակայքում բախվել է Լուսաղբյուր գյուղի գյուղապետ Մանվել Խաչատրյանի վարած «ՎԱԶ-2121» մակնիշի ավտոմեքենային: Վթարի հետևանքով գյուղապետը մահացել է։
Վթարի պահին ավտոմեքենայի մեջ են եղել գյուղապետի երկու մանկահասակ երեխաները՝ 7 տարեկան որդին, 5 տարեկան դուստրը, և 16-ամյա մի աղջիկ։ Նախնական տվյալներով՝ 5-ամյա երեխան և 16-ամյա աղջիկն ստացել են վնասվածքներ և տեղափոխվել բժշկական կենտրոն։
Դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 241-րդ հոդվածի 2-րդ մասով։ Քննություն է տարվում՝ պարզելու վթարի պատճառները։

СК Армении расследует причины ДТП с участием “Нивы” и грузового поезда, в результате которого погиб староста села Лусахбюр 07/17/2015   13:20  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту ДТП с участием “Нивы” и грузового поезда на севере Армении, в результате которого погиб староста села Лусахбюр Манвел Хачатрян, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области по части 2 статьи 241(Нарушение правил безопасности движения и эксплуатации железнодорожного, воздушного или водного транспорта, повлекшее по неосторожности смерть человека)Уголовного кодекса РА.
По данным следствия, 17 июля, в 09:03 поступил сигнал о том, что на станции под названием “Калтахчи” г. Спитак Лорийской области грузовой поезд столкнулся с “ВАЗ-2121”.
На место происшествия немедленно выехала следственно-оперативная группа. По предварительным данным, недалеко от станции под названием “Калтахчи” участка железной дороги Гюмри-Айрум грузовой состав N3402 столкнулся с автомобилем марки “ВАЗ-2121”, за рулем которого находился староста села Лусахбюр Манвел Хачатрян. В результате аварии глава села погиб.
В момент ДТП в салоне автомашины находились двое малолетних детей старосты села: семилетний сын и пятилетняя дочь, а также 16-летняя девушка. По предварительным данным, пятилетний ребенок и 16-летняя девушка с телесными повреждениями были госпитализированы в медцентр.