«Կիկեռ» մականվամբ կալանավորը շարունակում է հացադուլը 07/14/2015   11:25  |  Քրեական խրոնիկոն
«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի բուժմասում գտնվող «Կիկեռ» մականվամբ կալանավոր Հրաչյա Գևորգյանը 5 օր է գտնվում է հացադուլի մեջ:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը նշեց, որ կալանավորը շարունակում է գտնվել բժիշկների հսկողության ներքո:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, Հրաչյա Գևորգյանը հուլիսի 9-ից հացադուլ է հայտարարել` իրեն պատշաճ բուժօգնություն չցուցաբերելու պատճառով, նա ունի մի շարք առողջական խնդիրներ, գտնվում է բժիշկների հսկողության ներքո և նրան ցուցաբերվում է համապատասխան բուժօգնություն:
Նշենք, որ Հրաչյա Գևորգյանը ներկայումս մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 4 հոդվածներով՝ 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին,3-րդ, 4-րդ, 7-րդ կետերով,  34-139-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ և 182-րդ հոդվածների 1-ին մասերով, իսկ դատական գործը քննվում է 2012թ. մարտից:

Заключенный по кличке “Кикер" продолжает голодовку в ереванском УИУ “Нубарашен” 07/14/2015 11:56 | Криминальная хроника
Заключенный Грачья Геворкян по кличке “Кикер”, содержащийся в ереванском уголовно-исполнительном учреждении “Нубарашен”, уже пятый день проводит голодовку.
Как сообщил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” начальник отдела по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления минюста Армении Гор Глечян, заключенный продолжает оставаться под контролем врачей.
Как уже ранее сообщало агентство, Грачья Геворкян 9 июля объявил голодовку из-за ненадлежащего, по его словам, оказания медпомощи. У заключенного имеются проблемы со здоровьем, он находится под контролем врачей и ему оказывают соответствующую медицинскую помощь.
Отметим, что Грачье Геворкяну инкриминируют четыре статьи Уголовного кодекса Армении: пп. 1,4 и 7 ч. 2 ст. 218, ч.1 статьи 34-139, ч. 1 ст. 316 и ч.1 ст.182.