Ավելի քան 6000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 07/04/2015   13:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունիսի 28-ից հուլիսի 4- ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի  կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ:
Տարբերտրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայդիրքապահների   ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 6000  կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ  գործողություններին և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական  դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 300 раз – Минобороны НКР 07/04/2015   15:06  |  Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 28-го июня по 4-е июля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
За это время из стрелкового оружия разных калибров по армянским позициям было произведено более 6000 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны дали соразмерный ответ наступательным действиям противника и предприняли необходимые шаги для организации надежной защиты боевых позиций.