Կենցաղային հարցերի շուրջ կնոջ հետ վիճել է ու սպանել. ամուսինը ձերբակալված է (Լուսանկարներ) 07/04/2015   14:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 38-ամյա կնոջ սպանության դեպքի առթիվ, կասկածյալը ձերբակալվել է։
Ըստ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքի՝ 2015թ. հուլիսի 4-ին՝  ժամը 04:05-ին, «Արաբկիր» շտապօգնության ենթակայանից ՀՀ ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Քանաքեռ 14-րդ փողոցի տներից մեկում հայտնաբերվել է 38 տարեկան կնոջ դի:
Դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետ Գևորգ Սիմոնյանի գլխավորությամբ։
Պարզվել է, որ 2015թ. հուլիսի 4-ին՝ 03:45-ի սահմաններում, ամուսինը բնակարանում կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է կնոջ՝ Հայկանուշ Սորսումաթյանի հետ, որի ընթացքում խոհանոցային դանակով մեկ անգամ հարվածել է վերջինիս կրծքավանդակի ձախ առաջնային շրջանին՝ դիտավորությամբ նրան  զրկելով կյանքից:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով,  կնոջն սպանելու կասկածանքով ամուսինը ձերբակալվել է։

Житель Еревана задержан по подозрению в убийстве жены во время бытовой ссоры(фото) 07/04/2015   14:41  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 38-летней жительницы Еревана, сообщает в субботу Следственный комитет Армении.
Дело заведено следственным отделом административных районов Канакер-Зейтун следственного управления СК Армении по городу Ереван по части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА. По подозрению в убийстве супруги задержан ее муж.
4 июля 2015 года, примерно в 04:05 в отдел полиции Армении по району Канакер-Зейтун из станции скорой помощи “Арабкир” поступил сигнал о том, что в одном из домов, расположенных на улице 14 в Канакере, обнаружен труп 38-летней женщины.
На место происшествия выехала следственно-оперативная группа во главе с начальником следственного отдела по административному району Канакер-Зейтун Геворком Симоняном.
“Выяснилось, что 4 июля 2015 года, примерно в 03:45 муж затеял ссору на бытовой почве с женой Айкануш Сорсуматян, во время которой кухонным ножом один раз ударил ее в левую половину грудной клетки, умышленно лишив ее жизни”, - говорится в сообщении.