Ողբերգական ու առեղծվածային սպանություն՝ Երևանում. ամուսինը կնոջը սպանելուց առաջ հրամայել է ձեռքը դնել Աստվածաշնչին. (Լուսանկարներ) Shamshyan 07/04/2015   10:36  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Shamshyan.com-ը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ հուլիսի 4-ին, դաժան ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 04:00-ի սահմաններում ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին ահազանգ է ստացվել 1-03 շտապ օգնության հերթապահ խմբից, ովքեր հայտնել են, որ կանչով մեկնել են Քանաքեռ 14 փողոցի 24/1 տուն, որտեղ հայտնաբերել են մահացած կնոջ դի:
Ոստիկաններն ու քննիչները նշված բնակարանում հայտնաբերել են տանտիրուհու՝ 38-ամյա Հայկանուշ Սորսումաթյանի դին՝ կրծքավանդակի մասում սուր կտրող-ծակող առարկայից ստացած վնասվածքով:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքիի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Բնակարանում հայտնաբերվել է հանցագործության գործիք խոհանոցային դանակը: Տեղում ոստիկաններն ու քննիչները հայտնաբերել և ոստիկանություն են բերման ենթարկել 42-ամյա Վահան Կարապետյանին, ով մահացածի ամուսինն է և կասկածվում է կնոջը սպանելու մեջ:
Ինչպես հայտնում է կայքը, ամուսինը սառնասրտորեն ոստիկաններին ու քննիչներին պատմում էր, թե որտեղ և ինչպես է սպանել կնոջը: Այնուհետև մատնացույց արեց, թե որտեղ է թաքցրել այն դանակը, որը սպանությունից հետո մաքրել էր: Ոստիկաններին ներկայացրել է նաև մեկ այլ խոհանոցային դանակ, որը նա թաքցրել էր բազկաթոռի մեջ: Ոստիկաններն ու քննիչները այդ դանակներն առգրավել են:
Բազմոցին դրված էր նաև Աստվածաշունչ, և ստահակը սառնասրտորեն պատմում էր, որ կնոջը սպանելուց ժամեր առաջ իր 2 աղջիկներին տարել է եկեղեցի՝ պատճառաբանելով, որ «նրանց միջից մաքրելու է չարը», այնուհետև վերադարձել է տուն, կնոջը նստեցրել բազմոցին ու հրամայել, որ ձեռքը դնի Աստվածաշնչին, քանի որ «նրա միջից էլ էր ուզում չարը դուրս հանել»: Ընթացքում էլ ստիպել է կնոջը՝ «ձեռքդ դիր Աստվածաշնչին և երդվիր» և էլի մի քանի արտահայտություններ է արել, որից հետո իր սև գործն է կատարել կնոջ նկատմամբ:
Ֆոտոլրագրողի հետ զրույցում հարևաններն անկեղծորեն շոկի մեջ էին ու ասում էին. «Նամուսով կին էր: Աշխատում էր Քանաքեռի կարի ֆաբրիկայում: Ոչ մի անգամ վատ բան չենք տեսել ու լսել նրա մասին: Ամուսինը ինչ-որ հավատքների էր գնում և երևի դա էր պատճառը, որ նա դիմել է այդ ստոր քայլին: Սպանեց կնոջը»:

В Ереване мужчина зарезал жену, приказав ей перед убийством приложить руку к Библии - Shamshyan 07/04/2015 11:12 | Актуальная тема
Жестокое убийство совершено в ночь на 4 июля в Ереване, сообщает Shamshyan.com.
Сигнал об инциденте поступил в отдел полиции административного района Канакер-Зейтун в 04:00 по местному времени.
Прибывшие по вызову полицейские и следователи обнаружили в одной из квартир в ереванском районе Канакер труп 38-летней хозяйки дома Айкануш Сорсуматян с колото-резаной раной в области груди.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного частью 1 статьи 104 Уголовного кодекса.
В квартире обнаружено орудие преступления - кухонный нож. Правоохранители подвергли приводу в отдел 42-летнего Ваана Карапетяна, который является мужем жертвы и подозревается в ее убийстве.
Как сообщает портал, муж хладнокровно рассказывал полицейским и следователям как расправился с женой. Затем он указал место, где спрятал нож, который очистил после убийства. Он показал также правоохранителям еще один нож, который спрятал в кресле. Оба ножа изъяты.
На кресле была обнаружена также Библия. Мужчина поведал, что до убийства жены повел своих двоих дочерей в церковь за тем, чтобы “очистить их от скверны”, после чего вернулся домой, усадил супругу в кресло и приказал ей приложить руку к Библии, чтобы “выбить из нее зло”, после чего расправился с ней.
В беседе с фоторепортером соседи рассказали, что убитая была благочестивой женщиной, работала на швейной фабрике. Ничего дурного и плохого о ней слышали. Причиной убийства, могла стать возможная связь мужчины с какой-либо из сект.