Մարզային մանկապարտեզների սանիտարական վիճակը շտկելու համար կառավարությունը 4.3 մլրդ հատկացրեց 07/02/2015   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության նիստում այսօր անդրադարձ եղավ մարզային մանակապարտեզներում տիրող վիճակին:
«Այս ծրագիրը շատ ենք կարևորում, մեր սուղ հնարավորություններից, պահուստային ֆոնդից այս 4 միլիարդ 395 միլիոնը հատկացնում ենք՝ համայնքներում հրատապ ծրագրեր իրականացնելու համար»,- ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը`միաժամանակ ՏԿԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանին ու առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանին հանձնարարելով ֆինանսական միջոցներ ուղղել նաև մանկապարտեզների սանիտարական վիճակի կարգավորմանը:
ՆԵրկայացնելով կառավարություն ներկայացված նախագիծը` նախարար Արմեն Երիցյանը հայտնեց, որ որոշմամբ Արագածոտնի Տավուշի, Սյունիքի և Վայոց Ձորի մարզերին կհատկացվի ՝ 300¬-ական մլն դրամ, Արարատի մարզին՝ 630, Արմավիրի մարզին՝ 635, Գեղարքունիքին 445, Լոռիին՝ 485, Կոտայքին՝ 470, Շիրակին՝ 530 մլն դրամ:
Հիշեցնենք, Արմավիրի մարզում երեխաների շրջանում գրանցված զանգվածային թունավորման դեպքերից հետո 4 մանկապարտեզներում կատարված փոձրաքննությունները բացահայտել էին, որ դրանցից 3-ում ամենուր առկա են աղիքային ցուպիկի մանրէներ:

Для выпускников армянских школ сегодня прозвенит Последний звонок 05/22/2015   12:07  |  Актуальная тема
25 тыс. выпускников армянских школ сегодня празднуют Последний звонок.
Свои поздравления выпускникам направил мэр Еревана Тарон Маргарян, сообщается на сайте столичной администрации.
“С сегодняшнего дня открывается новая страница в вашей биографии, и очень важно, чтобы начало ее было четным и искренним.
По словам Маргаряна, выпускники вступают во взрослую жизнь, впитав в себя вместе кроме знаний и вековые обычаи и традиции древнейшего армянского народа, как достойные наследники своих героических предков и созидатели будущего.
Живя в Армении, у вас есть уникальная возможность не только внести свой вклад в усиление и процветание нашей родины, но и рассказать своим сверстникам по всему миру о нашем народе, который, пройдя через многие лишения, достиг героических побед”, - сказал он.
Мэр Еревана призвал выпускников стать достойными гражданами, истинными патриотами.
“В этот праздничный день желаю, чтобы вы с честью и достоинством вошли во взрослую жизнь и всегда гордились тем, что вы являетесь гражданами свободной и независимой Армении и ее столицы”, - отметил он.