ԳԱԼԱ հեռուստաընկերության լրագրող Փայլակ Ֆահրադյանին բերման են ենթարկել ՀՀ ոստիկանություն. ԳԱԼԱ 06/23/2015   11:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԳԱԼԱ հեռուստաընկերության լրագրողին եւս բերման են ենթարկել ՀՀ ոստիկանություն: Այս մասին տեղեկանում ենք Galatv.am-ից:
«Ինձ բոլոր ոստիկանների ներկայությամբ, խփելով, ծեծելով, ջարդելով, սպանելով բերման ենթարկեցին ՀՀ ոստիկանություն: Անձամբ Երեւանի ոստիկանապետի ներկայությամբ, ես գոռում եմ, բղավում եմ, ասում եմ՝ լրագրող եմ, ինձ խփում են, ծեծում են: Երեւանի ոստիկանապետին՝ Աշոտ Կարապետյանին եմ ասում՝ ես լրագրող եմ, բղավում է դե տարեք: Հենց հիմա դեմքս լրիվ կապտուկների մեջ է, խփում են ինձ, այստեղ սարսափելի բան է կատարվում»,- հեռախոսով ոստիկանության բաժանմունքից փոխանցեց Փայլակ Ֆահրադյանը:
11:35 23/06/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՑավում եմ, որ մեր քաղաքացիներն իրենք իրենց չվստահեցին ու չհանդիպեցին ՀՀ Նախագահին. Է. Շարմազանով. Tert

Журналист интернет-издания "Гала" доставлен в отдел полиции после разгона демонстрации в центре Еревана 06/23/2015   12:06  |  Лента новостей
Журналист интернет-издания "Гала" Пайлак Фахрадян доставлен в отдел полиции после разгона демонстрации против повышения тарифов на электроэнергию в центре Еревана, передает Galatv.am.
По словам журналиста, его избили в присутствии полицейских.
“Все лицо мое в синяках, меня избивают, здесь происходит нечто ужасное”, - сообщил журналист по телефону.
Полиция Армении на рассвете с помощью водометов разогнала демонстрантов, протестующих в центре Еревана против подорожания электроэнергии.
По предварительным данным, в полицейские отделения были доставлены 237 человек, семеро участников акции протеста обратились за медпомощью, трое госпитализированы в больницу. В ходе разгона демонстрации пострадали и получили травмы 11 полицейских.