Արծվիկ Մինասյան. Էներգահամակարգը լուրջ ուսումնասիրության, անկախ փորձաքննության կարիք ունի 05/22/2015   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ-ն ևս էլեկտրաէներգիայի թանկացման վերաբերյալ ուսումնասիրություններ է կատարում, բայց «հիմնականում մի քանի հարցեր են օդից կախված»: Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց ՀՅԴ խմբակցության անդամ Արծվիկ Մինասյանը:
Ըստ նրա` առաջինն այն է, որ մեր էներգետիկ համակարգն առհասարակ լուրջ ուսումնասիրության, անկախ փորձաքննության կարիք ունի, որը կարող է հիմք դառնալ ցանկացած հետագա զարգացումների հնարավոր սցենարներ մշակելու համար:
«Քանի դեռ չկա նման ամբողջական գնահատական, տարբեր հիմնավորումներ կարող են  դրվել հիմքում: Պարզից էլ պարզ է, որ այսօր Հայաստանում էլեկտրաէներգիայի անգամ մեկ միավոր գնի աճը լուրջ սոցիալ-տնտեսական հետևանքներ են ունենալու` սկսած քաղաքացիների կենսամակարդակի վրա բացասական ազդեցությունից` ավարտված տնտեսության վրա բացասական դրսևորումներից»,-ընդգծեց Ա.Մինասյանը:
Ինչ վերաբերում է այլ քաղաքական ուժերի հետ հնարավոր համագործակցությանը, ապա ՀՅԴ-ի համար որևէ տաբու դրված է, և Դաշնակցությունը պատրաստ է այլ քաղաքական ուժերի հետ համագործակցել հանրությանը հուզող ցանկացած խնդրի շուրջ:
11:44 22/05/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՌուբիկ Հակոբյան. Էներգահամակարգը բավականին փնթի և անտեր վիճակում է
09:02 21/05/2015  |  ՄամուլԿատաստրոֆիկ իրավիճակ Էլցանցերում. հովհարային անջատումներ են սպասվում.«Հրապարակ»
09:38 06/05/2015  |  ՄամուլՀԷՑ-ի մասնագետները էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման երկու հայտ են պատրաստել. «Ժողովուրդ»
09:00 01/05/2015  |  ՄամուլՀԷՑ–ը «Տաշիր գրուպ»–ին վաճառելու մասին պայմանագիրը կնախաստորագրվի առաջիկա օրերի՞ն. «Ժողովուրդ»

Энергетическая система Армении нуждается в серьезном исследовании и независимой экспертизе – Арцвик Минасян 05/22/2015 13:01 | Лента новостей
Энергетическая система Армении нуждается в серьезном исследовании и независимой экспертизе, итоги которых могут стать основой для разработки возможных сценариев дальнейшего развития. Об этом на брифинге с журналистами в пятницу заявил член парламентской фракции АРФ “Дашанакцутюн” Арцвик Минасян.
По его словам, АРФ проводит исследования: ряд вопросов пока повисли в воздухе.
“Пока нет исчерпывающей оценки, посему в основу могут быть положены различные обоснования. Яснее ясного, что сегодня даже самое мизерное повышение тарифа на электроэнергию может обернуться для Армении серьезными социально-экономическими последствиями, включая негативное влияние на уровень жизни рядовых граждан”, - отметил А. Минасян.
Он также отметил, что АРФД готова к сотрудничеству со всеми политическими сила по волнующим общественность вопросам.