ԶՈՒ ներկայացուցիչները կմասնակցեն մի շարք միջոցառումների 05/19/2015   15:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության տեղեկացմամբ՝ 2015թ. մայիսի 19-ից 21-ը Կստովի (ՌԴ) միջզորատեսակային տարածաշրջանային ուսումնական կենտրոնում անցկացվելիք զորքերի ինժեներական ապահովման ոլորտի աշխատանքային հանդիպմանը ՀԱՊԿ-ի անդամ պետությունների ինժեներական զորքերի պետերի, ՀԱՊԿ-ի քարտուղարության և միացյալ շտաբի  ներկայացուցիչների հետ կմասնակցի ՀՀ ԶՈՒ ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետը:
ՀՀ ԶՈՒ ներկայացուցիչները մայիսի 19-ից 22-ը կմասնակցեն Նովորոսիյսկում կայանալիք ԱՊՀ-ի մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի քարտուղարության և զինված ուժերի ռադիոլոկացիոն ճանաչման «Պարոլ» միասնական համակարգի մասնագետների համալիր խմբի աշխատանքներին:
Բացի այդ, ի կատարումն ԱՊՀ-ի մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի 2015թ. աշխատանքային պլանի` մայիսի 19-ից 20-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կանցկացվի ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի քարտուղարության և ԱՊՀ մասնակից պետությունների զինված ուժերի ռազմատեղագրական ծառայությունների պետերի համակարգող կոմիտեի հերթական նիստը:
10:31 22/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ ներքին աուդիտի վարչության պետը կմասնակցի ԱՊՀ ՊՆ խորհրդի քարտուղարության ֆինանսատնտեսական գործունեության փաստաթղթերի պլանային ստուգումներին
13:50 04/07/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են ռազմական եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ հարցեր
19:22 04/04/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային
13:39 27/05/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ անդամ երկրները վերահաստատել են ԼՂ-ի բացառապես խաղաղ կարգավորման անհրաժեշտությունը

Начальники инженерных войск стран-членов ОДКБ проведут встречу в РФ 05/19/2015   16:18  |  Лента новостей
Представители стран-членов Организации Договора о коллективной безопасности(ОДКБ) примут участие в ряде мероприятий, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Представитель Вооруженных сил Армении примет участие во встрече начальников инженерных войск стран-членов ОДКБ, секретариата ОДКБ и представителей Объединенного штаба, которая пройдет с 19-го по 21-е мая в межвидовом региональном учебном центре в российском городе Кстово.
Представители ВС РА также примут участие в работах секретариата Совета министров обороны государств-участников СНГ и комплексной группы специалистов единой системы радиолокационного опознавания “Пароль” , которые запланированы на 19-22 мая.
Кроме того, с 19-го по 20-е мая в Минобороны Армении пройдет очередное заседание Координационного комитета топографических служб вооруженных сил государств – участников Содружества Независимых Государств при СМО СНГ.