Նշանակվել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետի պաշտոնակատար 05/06/2015   16:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահի՝ 05.05.15թ.  հրամանով կասեցվել են Մալաթիա-Սեբաստիա քննչական բաժնի պետի լիազորությունները։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայք-էջից, վարույթն իրականացնող պաշտոնատար անձանց կողմից պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու  դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով ձերբակալվել է  Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետը՝ ՀՀ ոստիկանության ՔԳՎ Կենտրոնականի քննչական բաժնի պետի տեղակալի պաշտոնում  պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու կասկածանքով:
«Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» ՀՀ օրենքի 32-րդ հոդվածի 1-ին մասի  1-ին կետով նախատեսված կարգով՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի կողմից կասեցվել են քննիչի լիազորությունները՝ մինչև կոնկրետ քրեական գործով համապատասխան վերջնական որոշման ընդունումը։
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի հրամանով Երեւանի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնի պետի պաշտոնակատար է նշանակվել Ռոբերտ Դարբինյանը։

Роберт Дарбинян назначен и.о. начальника следственного отдела СК Армении по ереванскому району Малатия-Себастия 05/06/2015 16:46 | Лента новостей
Как сообщается на официальном сайте СК Армении, начальник следственного отдела ереванского административного района Малатия-Себастия задержан по подозрению в злоупотреблении должностным положением в бытность его начальником Центрального следственного отдела ГСУ Полиции Армении.
Расследованием уголовного дела занимается Специальная следственная служба РА.
В порядке, предусмотренном п.1 ч.1 ст.32 закона РА “О Следственном комитете Республики Армения”, полномочия следователя приостановлены председателем СК до принятия соответствующего окончательного решения по уголовному делу.
Приказом главы Следственного комитета исполняющим обязанности начальника следственного отдела СК РА по ереванскому административному району Малатия-Себастия назначен Роберт Дарбинян.