ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ լիագումար նիստին 04/17/2015   11:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը ապրիլի 16-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) լիագումար նիստին: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Պատվիրակության կազմում էին ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ Հայկ Բաբուխանյանը եւ Հովհաննես Սահակյանը: Նիստը վարել է ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի նախագահ, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն:
ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Հովհաննես Սահակյանը պարգեւատրվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՄԽՎ խորհրդի պատվոգրով:
Նիստի ավարտից հետո հայ խորհրդարանականները մասնակցել են Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված «Հիշատակի էստաֆետ» միջոցառմանը:

Делегация парламента Армении во главе с вице-спикером Э.Шармазановым приняла участие в пленарном заседании МПА СНГ в Петербурге 04/17/2015   11:56  |  Лента новостей
Возглавляемая вице-спикером НС Эдуардом Шармазановым делегация 16 апреля приняла участие в пленарном заседании Межпарламентской Ассамблеи (МПА) СНГ  в Таврическом дворце Санкт-Петербурга. В составе делегации – члены делегации НС РА в МПА Гайк Бабуханян и Ованнес Саакян. Заседание вела председатель Совета МПА СНГ, председатель Совета Федерации ФС РФ Валентина Матвиенко.
Член делегации НС РА в МПА СНГ О.Саакян награжден Почетной грамотой Совета МПА СНГ.
По завершении заседания армянские парламентарии приняли участие в мероприятии “Эстафета памяти”, посвященном 70-летию Победы в Великой Отечественной войне.