Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրն անկարգություններ նախապատրաստելու կասկածանքով ձերբակալվել է 4 անձ 04/07/2015   13:54  |  Քրեական խրոնիկոն
2015թ. ապրիլի 24-ին հրապարակային միջոցառումների անցկացման վայրերում զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործի շրջանակներում այսօր ձերբակալվել է 4 անձ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 35-225-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել են  Վարուժան Ավետիսյանը, Պավել Մանուկյանը, Գևորգ Սաֆարյանը, Ժիրայր Սեֆիլյանը։
Առերևույթ հանցագործության նախապատրաստության բոլոր հանգամանքները բացահայտելու ուղղությամբ ՀՀ ԱԱԾ և ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ աշխատակիցների հետ համատեղ շարունակվում են իրականացվել անհետաձգելի քննչական գործողություններ և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ, որի արդյունքների մասին տեղեկություն կտրամադրվի լրացուցիչ։

Следственный комитет Армении сообщил о задержании 4 человек по делу о подготовке массовых беспорядков к 24 апреля 04/07/2015 14:42 | Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщает о задержании 4 человек в рамках расследования уголовного дела, возбужденного по факту подготовки массовых беспорядков в местах проведения публичных мероприятий, намеченных на 24 апреля 2015 г. Ранее сообщалось о двоих задержанных.
Согласно информации, по подозрению в совершении преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 35-225 УК РА, задержаны Варужан Аветисян, Павел Манукян, Геворк Сафарян, Жирайр Сефилян.
“Для установления всех обстоятельств подготовки предполагаемого преступления совместно с оперативными сотрудниками СНБ и полиции РА проводятся неотложные следственные действия и оперативно-розыскные мероприятия, о результатах которых будет предоставлена дополнительная информация", - сообщает пресс-служба СК.