«Հարավկովկասյան երկաթուղիներ»-ը՝ սնանկության եզրի՞ն. «Ժամանակ» 03/31/2015   08:39  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ առաջիկայում «Հարավկովկասյան երկաթուղիներ» ՓԲԸ-ն ռուսական մեկ այլ ընկերության՝ ՀԷՑ-ի օրինակով կարող է հայտնվել սնանկացման եզրին:
Ինչպես հայտնում է լրատվամիջոցը, ընկերությունը տևական ժամանակ է՝ վնասով է աշխատում և հսկայական պարտքեր է կուտակել: Հենց այս խնդիրների պատճառով է, որ ընկերությունը որոշել է կրճատել աշխատակազմը, աշխատողների աշխատաժամը:
Բացի դրանից, ըստ թերթի, տնօրինությունն աշխատողներին ստիպում է իրենց հաշվին արձակուրդ գնալ, ինչի արդյունքում ևս որոշակի գումար է խնայվում։

“Жаманак”: ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” на грани банкротства? 03/31/2015   09:12  |  Пресса
В ближайшем будущем ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога” (ЮКЖД) по примеру другой российской компании – ЭСА – может оказаться на грани банкротства. Об этом пишет газета “Жаманак”.
Как сообщает издание, компания продолжительное время работает себе в убыток и накопила огромные долги. Именно из-за этого, компания решила сократить штат, а также рабочее время своих сотрудников.
Кроме этого, руководство компании заставляет сотрудников брать отпускные за свой счет, в результате чего ЗАО удается сэкономить немного денег.