Հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կրակ բացելով տարբեր տրամաչափերի զինատեսակներից 03/30/2015   11:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գիշերվա ընթացքում հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից կրկին խախտվել է, սակայն ներկայումս համեմատաբար հանգիստ է: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ ՊՆ լրատվության բաժնի պետ Սենոր Հասրաթյանը:
Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց՝ տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից:
«Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումներn իրականացնում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,- ասաց Սենոր Հասրաթյանը:

Азербайджан в минувшую ночь вновь нарушил режим прекращения огня, открыв огонь из оружия различного калибра 03/30/2015   11:39  |  Актуальная тема
Азербайджан в минувшую ночь вновь нарушил режим прекращения огня, однако в настоящее время ситуация на линии соприкосновения сравнительно спокойная. Об этом ИА “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Минобороны Нагорно-Карабахской Республики Сенор Асратян
Противник нарушил режим перемирия порядка 100 раз. В сторону позиций Армии обороны НКР было произведено более 1500 выстрелов из огнестрельного оружия различного калибра.
“Передовые подразделения АО НКР выполняют поставленные перед ними боевые задачи”, - сказал Сенор Асратян.
19:32 28/03/2015  |  Актуальная тема За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня около 1200 раз – Минобороны НКР
09:32 26/03/2015  |  Актуальная тема Армия обороны НКР пресекла активность противника и мощным контрударом подавила его огневые точки