2 ամիս շարունակ որոնվող տղամարդուն գտել են մահացած. դիակի վրա բռնության հետքեր չկան, սակայն քիթը կենդանիների կողմից հոշոտված է 03/16/2015   12:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացրել էր, որ Կոտայքի մարզի Նուռնուս գյուղի ամառանոցների մոտակայքում տղամարդու դիակ է hայտնաբերվել:
Պարզվում է, որ 46-ամյա տղամարդը հունվարի 12-ից անհետ կորած է համարվում, իսկ դեպքից օրեր անց փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Դիակը հայտանաբերվել է առանց բռնության հետքերի, սակայն ձախ քունքի վերևի մասում արյան զեղում է եղել, ոտքերին քերծվածքներ, իսկ քիթը՝ կենդանիների կողմից հոշոտված:

Пропавший без вести 2 месяца назад 46-летний мужчина найден мертвым в Котайкской области Армении 03/16/2015   13:33  |  Актуальная тема
Труп мужчины обнаружен в воскресенье рядом с дачными участками в селе Нурнус Котайкской областей. Об этом сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям Армении.
Выясняется, что 46-летний мужчина с 12 января числился без вести пропавшим. По данному факту спустя несколько дней после инцидента было возбуждено уголовное дело по ч. 1ст. 104 Уголовного кодекса Армении.
На теле мужчины следов насилия не обнаружено, однако у него были гематомы в области левого виска, царапины на ногах, а на носу - следы от укусов животных.